کشف فسیل ۲۰ میلیون ساله یک درنده بزرگ در موزه نایروبی

پارسینه سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۷:۲۰

گونه تازه ایاز یک پستاندار خیلی بزرگ درحالی کشف شده که محققان مشغول بررسی استخوان های انبار شده برای چند دهه در موزه ای در کنیا بودند.این گونه به نام "سیمباکوبوا کوتوکافریکا"، که در زبان سواهیلی به معنی "شیر بزرگ آفریقایی" است، حدود ۲۰ میلیون سال پیش در شرق آفریقا می زیست.
این موجودات درشت بخشی از تیره "کفتاردندانان" هستند که منقرض شده اند، اما کشف این فسیل می تواند به درک سرنوشت این تیره کمک کند.به گزارش نشریه نشنال جئوگرافیک "کفتاردندانان" - که به خاطر شباهت دندان هایشان به کفتار های امروزی نامگذاری شده اند، اما ربطی به آن ها ندارند - بیش از ۲۰ میلیون سال پیش درندگان برتر زمین بودند.
متیو بورتس محقق به خبرگزاری فرانسه گفت: "سیمباکوبوا با توجه به دندان عظیمش نوعی ابردرنده با جثه ای خیلی بزرگتر از شیر های امروزی بود و احتمالا از خرس قطبی هم بزرگتر بوده است. "او در سال ۲۰۱۳ مشغول تحقیق در موزه ملی نایروبی بود که خواستار بررسی محتویات مجموعه ای تحت عنوان "کفتارها" شد.
آرواره ها، دندان ها و سایر استخوان های فسیل شده این موجود بعد از یک حفاری در غرب کنیا در دهه ۱۹۷۰ در موزه انبار شده بود.آقای بورتس در همکاری با نانسی استیونز بررسی این فسیل را در سال ۲۰۱۷ آغاز کرد.