اعتمادآنلاین|  رضا شیوا، با اشاره به آخرین جلسه شورای رقابت برای تعیین فرمول و دستورالعمل قیمت گذاری محصولاتی که تاکنون برای آنها قیمت گذاری نشده بود، توضیح داد: تا پیش از این برای محصولات پژو، پراید و سمند فرمول قیمت گذاری تعیین و براساس آن قیمت گذاری می شد ولی یکسری از خودروها با توجه به این که واردات باز بود و شرایط رقابتی وجود داشت مشمول قیمت گذاری نمی شدند اما با توجه به توقف واردات اکنون محاسبات قیمت گذاری آنها در شورای رقابت انجام شد.
وی ادامه داد: با توجه به این که برای قیمت گذاری باید تورم بخشی را از بانک مرکزی گرفته و در محاسبات لحاظ کنیم خودروهایی که تا پیش از این مشمول قیمت گذاری نبودند تورم بخشی در بانک مرکزی نداشتند و خواسته ایم تا با ارائه ی اطلاعات خودروسازها به آنها این تورم را مورد محاسبه قرار دهند اما در دو هفته گذشته کارشناسان این شورا تورم خودروهای غیرمشمول قیمت گذاری را که حتی تا 50 درصد ارزبری دارند را مورد محاسبه قرار دادند که در نهایت به تصویب رسید.
به گفته شیوا براساس مصوبه شورای رقابت هشت محصول دیگر ایران خودرو مشمول افزایش خودرو شدند که پژوپارس اتوماتیک تیوفایو، هایما s5، s 7، سورن بنزینی، پژو 207 دنده ای و اتوماتیک، دنا و دنا پلاس از چهار تا 48 درصد و متوسط 23 درصد افزایش قیمت دارد، که این افزایش قیمت نشبت به قیمت گذاری سازمان حمایت تا بهمن 1397 است.
وی ادامه داد: این محاسبات در شورای رقابت نهایی و به سازمان حمایت اعلام شده است و نامه آن را به سرپرست وزارت صمت اعلام می کنیم.
به گفته رییس شورای رقابت، برای این محصولات جدید ایران خودرو پیش فروش انجام می شود که طبق شرایط تعریف شده از جمله انجام ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری