رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: بررسی های ما نشان می دهد که ۹۰ درصد این تبلیغات در فضای اینستاگرام منجر به کلاهبرداری شده است. در واقع آن طرف خط، خاله ای وجود ندارد و بیشتر مواقع برای کلاهبرداری و اخاذی این اتفاق ها رخ می دهد. البته بسیار کم منجر به تن فروشی هم شده است.

فرارو- دیروز روزنامه جام جم گزارشی تکان دهنده در مورد جذب دختران ایرانی در اینستاگرام، برای قاچاق به کشور های همسایه با هدف بهره برداری جنسی منتشر کرد. اولین آدرسی که این گزارش داده بود جذب دختران از طریق اینستاگرام بود.
به گزارش فرارو، برای پیگیری موضوع سری به اینستاگرام می زنم یک آگهی در قسمت تصویر های تصادفی اینستاگرام توجه را به خود جلب می کند، با هشتک های جنسی و مثبت ۱۸! روی هشتک "خاله" کلیک می کنم. هزاران عکس با نام های مختلف بالا می آید که با اسم "خاله" شماره تلفن اعلام کرده اند. گویا همگی در یک دوی ماراتن برای گرفتن قربانی، می خواهند از یکدیگر سبقت بگیرند. وقفه ای میان پست های جدید نمی افتد. هر ثانیه به تعداد تبلیغات "خاله های مجازی" افزوده می شود.
پدیده تن فروشی و خاله های مجازی بیشتر از هر موردی در اینستاگرام به چشم می آید. آمار هشتک های جنسی و جلب مشتری، غم انگیز تر از موضوع قاچاق دختران ایرانی به کشور های همسایه است. نمی شود بی خیال از کنار این موضوع رد شد. دست به کار می شوم، البته به دست آوردن شماره های آن ها کار آنچنان سختی هم نیست. در ده دقیقه بیش از ۲۰ شماره تلفن پیدا می شود.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
گزارش جام جم از قاچاق اینستاگرامی دختران ایرانی
برخی از آن ها برای جواب دادن شارژ ۱۰ هزار تومانی و ۲۰ هزار تومانی طلب می کنند، برخی دیگر همان ابتدا نوشته اند که فقط با تماس تصویری جواب می دهند تا اعتمادشان جلب شود.
اما یک عده ی دیگر، انگار از هیچ چیز ترسی ندارند. به سختی جواب می دهند، تلفن ها مرتب مشغول است. چند دقیقه طول می کشد تا یکی از آن ها جواب بدهد. باید به زبان خودشان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار