پنجمین جشنواره بین المللی نقاشی برای کودکان بیمار با معرفی برگزیدگان جشنواره در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان و به نقل از روابط عمومی گروه سلامت و هنر، اختتاحیه پنجمین جشنواره بین المللی نقاشی برای کودکان بیمار در تالار ویگادو وابسته به آکادمی هنر مجارستان برگزار شد.
میزبان این جشنواره سالانه که توسط گروه داوطلبانه سلامت و هنر برگزار میشود، دانشگاه سملوایز و کالج بین المللی اویسنا در بوداپست بودند.
دکتر نیما رضایی استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و رئیس جشنواره با ارائه گزارشی از دوره های قبلی جشنواره گفت هر سال، یکی از کشورها میزبان برگزاری این جشنواره بوده اند. در اولین سال برگزاری جشنواره بین المللی نقاشی برای کودکان بیمار، دانشگاه علوم پزشکی تهران میزبان جشنواره بود که برگزیدگان از سایر کشورها نیز دعوت شده بودند. در دومین، سومین و چهارمین سال برگزاری این جشنواره، به ترتیب کشورهای مجارستان، اوکراین و ایتالیا میزبان برگزاری مراسم جشنواره بودند که تقدیر ارزنده ای از برگزیدگان صورت گرفت. امسال نیز همچون سالهای قبل، بیش از ۱۰۰۰ نقاشی از ۳۰ کشور دنیا دریافت شد که نشان دهنده استقبال بین المللی از چنین برنامه ای و اهمیت توجه به سلامت روان نیز می باشد.
همچنین با هدف جمعی سازی حس مشارکت در جشنواره، ۱۱ نقاشی کاندید دریافت جایزه در هر گروه سنی نیز، به صورت مجازی نمایش داده شده اند، که در بیش از چهل مرکز در کشورهای مختلف همکار در جشنواره، به نمایش گذاشته شده اند.
در ادامه کودکان و نوجوانان برگزیده از کشورهای مختلف شامل هندوستان، مجارستان، ایران، اسلوونی، رومانی، آفریقای جنوبی، ترکیه، لیتوانی، ایتالیا، ونزوئلا، مکزیک، فلسطین، بحرین، اندونزی و بلاروس معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.
لازم به ذکر است که در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار