ایران اکونومیست- در روزهایی که مدیران پرسپپولیس بیشترین تمرکز خود را در کنار دعواها و کنایه های درون باشگاهی به تامین منابع مالی و پرداخت مطالبات و بدهی های خارجی قرار داده اند، قهرمانی امسال آنها را زیر دین حدود ۲۰ میلیاردی خواهد برد.

«اینجا فوتبال ایران است؛ ۱۹ سال بعد از این که پسوند حرفه ای روی خود گذاشته و هنوز هم زیان ده و بدون درآمدزایی محسوب می شود. در گیر و دار شروع دوباره لیگ برتر بعد از تعطیلی نزدیک به هفتاد و اندی روزه و در شرایطی که خیلی از تیم ها با بیانیه نویسی و اعتراضات خود به دنبال تعطیلی مسابقات این فصل هستند، پرسپولیس و یحیی گل محمدی مصمم تر از گذشته تمرینات خود را دنبال می کنند تا به پوکر قهرمانی دست یابند؛ قهرمانی زیان دِه برای مدیران این باشگاه!
فاصله ۱۰ امتیازی آنها در صدر جدول بزرگ ترین امیدواری را برای هواداران شان شکل داده تا سرخ ها برای چهارمین بار پیاپی بتوانند سکوی قهرمانی را به قرق خود در آورده و سرود قهرمانی سر دهند. اما جالب است بدانید در روزهایی که مدیران تیم بیشترین تمرکز خود را در کنار دعواها و کنایه های درون باشگاهی به تامین منابع مالی و پرداخت مطالبات و بدهی های خارجی قرار داده اند، این قهرمانی آنها را زیر دین حدود ۲۰ میلیاردی خواهد برد.
«آپشن» این کلمه برای بازیکنان و مربیان در فوتبال ایرانی شیرینی غیر قابل وصفی دارد؛ به طوری که اگر با آنها بالاترین سقف قرارداد بسته شود اما حرفی از آپشن به میان نیاید انگار توهین بزرگی صورت گرفته است!
آپشن ها در پرسپولیس اما طی سالیان اخیر شرایط عجیبی به خود گرفته اند؛ درست از زمان محرومیت نقل و انتقالاتی سرخ ها، حمیدرضا گرشاسبی دست به اقدامی زد که در آن مقطع نزدیکانش از این موضوع به خودکشی توصیف می کردند. گرشاسبی اما خوش شانس بود که صعود به فینال آسیا یک منبع مالی مناسب در اختیار آنها قرار داد تا بتوانند بخش اعظمی از تعهدشان را به سرانجام برسانند.
مدیرعامل اسبق سرخ ها برای این که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری