متخصص تغذیه و رژیم درمانی کودکان نسبت به چاقی دانش آموزان در دوران کرونا هشدار داد و گفت: کم تحرکی، تماشای تلویزیون، بازی با کامپیوتر و موبایل، فعالیت های نشسته و الگوی غذایی نامناسب، باعث شده کودکان و نوجوانان ما روز به روز چاق تر شوند.

به گزارش ایسنا ، دکتر زهرا وحدت شریعت پناهی با اشاره به این که اپیدمی کرونا شرایط خاصی را برای فعالیت های ورزشی دانش آموزان و کودکان ایجاد کرده اظهار کرد: والدین می توانند ضمن همراهی فرزند خود از فضای خانه برای ورزش کردن استفاده کنند، چرا که در شرایطی که اجبار به بیرون نرفتن از خانه داریم، خانه بهترین محل برای ورزش کردن است. البته والدین می توانند در فضاهای خلوت و با رعایت پروتکلهای بهداشتی در ساعات محدودتری با فرزندان خود به فعالیت های ورزشی بپردازند.
وی با بیان این که پر کردن اوقات فراغت کودکان در چنین شرایطی که بیماری کرونا در سراسر دنیا تبدیل به معضلی بزرگ شده ضرورت دارد، خاطرنشان کرد: آموزش های آنلاین و مجازی در حوزه های مختلف می تواند علاوه بر سرگرم کردن کودکان، روند یادگیری، تعلیم و تربیت آنها را ارتقا بخشد.
این پزشک متخصص تغذیه تاکید کرد: اگر کودکان به بهانه کرونا از ورزش و فعالیت های جسمانی باز بمانند مشخصا و دلیل اصلی آن کوتاهی پدرو مادرو بزرگترهاست. باید بدانیم انجام فعالیت های ورزشی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن، سلامتی و تسکین استرس می شود و می تواند مشکلات رفتاری را در کودکان کاهش داده و به آن ها کمک کند تا بهتر روی فعالیتهای خود تمرکز کنند.
وی با بیان اینکه آموزش های مجازی و عدم بازگشایی ها نباید دلیل بر بی نظمی محصلان شود، خاطرنشان کرد: باید همانند سالهای پیش در ساعات خواب و بیداری و درس خواندن دانش آموزان نظم وجود داشته باشد و این نظم الزاما باید توسط پدر و مادر ایجاد شود و ساعات خاصی را نیز به ورزش کردن اختصاص دهند.
این عضو هیئت علمی دانشگاه با تاکید بر این که قرنطینه و بی تحرکی مشکلاتی نظیر چاقی را برای ...

سرخط اخبار