تازه ترین نتایج شمارش آرا نشان میدهد که از میان ۹ شهر بزرگ و مراکز منطقه ای در سراسر اوکراین هیچ نامزد حزب حاکم به عنوان شهردار انتخاب نشده است.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از یورونیوز، نتایج اولیه شمارش آرای انتخابات محلی اوکراین از شکست حزب حاکم به رهبری ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری این کشور در شهرهای بزرگ حکایت دارد.
تازه ترین نتایج شمارش آرا نشان می دهد که از میان 9 شهر بزرگ و مراکز منطقه ای در سراسر اوکراین هیچ نامزد حزب حاکم به عنوان شهردار انتخاب نشده است.
انتخابات شهرداری ها که روز یکشنبه برگزار شد آزمون مهمی برای ولودیمیر زلنسکی محسوب می شود.
زلنسکی، کمدین پیشین، سال گذشته در انتخابات ریاست جمهوری اوکراین به پیروزی رسید و قول داد که فساد را ریشه کن کند و اقتصاد بحران زده را نجات می دهد.
وی هم چنین وعده داده بود تا به مناقشه میان گروه های جدایی طلب حامی روسیه و نظامیان اوکراین در شرق کشور خاتمه بدهد. علی رغم عدم پیشینه سیاسی، وی با دعوت از مردم در انتخابات پارلمانی که منجر به کسب اکثریت قاطع حزب وی شد، توانست به سرعت قدرت خود را تقویت کند.
اما رئیس جمهوری 42 ساله، شاهد کاهش مداوم محبوبیت خود بوده زیرا استانداردهای زندگی همچنان در حال سقوط است، فساد همچنان گسترده است و تلاش های بین المللی برای مذاکره در جهت حل و فصل درگیری ها در شرق اوکراین نتوانسته پیشرفت محسوسی داشته باشند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار