نخست‌وزیر فلسطین:

جامعه جهانی رژیم صهیونیستی را به صدور مجوز انتخابات در قدس شرقی ملزم کند

لوگوی ایکنا ایکنا . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۳:۳۹
نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در اظهاراتی فشار جامعه بین الملل بر رژیم صهیونیستی برای صدور مجوز برگزاری انتخابات در بیت المقدس شرقی را خواستار شد.

به گزارش ایکنا به نقل از شینهوآ ، محمد اشتیه، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین از جامعه جهانی خواست اسرائیل را تحت فشار قرار داده تا اجازه برگزاری انتخابات عمومی فلسطین در قدس شرقی(بیت المقدس شرقی) را بدهد.
اشتیه این درخواست را  در جلسه ای که در رام الله با دیپلمات های عرب و غیر عرب برگزار شده بود مطرح کرد و  گفت: ما به فشار بین المللی بر دولت اسرائیل نیاز داریم تا فلسطینیان ساکن بیت المقدس شرقی بتوانند در انتخابات عمومی که طبق توافق نامه های امضا شده از 22 ماه میِ (1 خرداد 1400) آغاز می شود، شرکت کنند.
اشتیه گفت که طبق توافقنامه های امضاشده بین فلسطین و اسرائیل، همه فلسطینیان در کرانه باختری، نوار غزه و بیت المقدس شرقی حق رقابت و رأی دادن در انتخابات را دارند.
جمعه گذشته، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین موعد برگزاری انتخابات پارلمانی، ریاستی و شورای ملی را تعیین کرد. براساس این حکم، انتخابات پارلمانی در تاریخ ۲۲ ماه مِی ۲۰۲۱ (یکم خرداد ۱۴۰۰)، انتخابات ریاستی ۳۱ جولای ( ۹ مرداد ۱۴۰۰) و شورای ملی ۳۱ آگوست (۹ شهریور 1400) برگزار خواهد شد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار