اعتمادآنلاین| پیش نویس اصلاح برخی قوانین و مقررات مالیاتی و رفاهی، کانون توجه کارشناسان اقتصادی و مالیاتی شده است. از مالیات بر سود سپرده های بانکی گرفته تا حذف معافیت های مالیاتی مناطق آزاد. همچنین با نزدیک شدن به موعد تقدیم لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی، تحلیل های گوناگونی از منابع درآمدی دولت در سال آینده را شاهد هستیم.
با ایجاد اصلاحات ساختاری در بودجه، انتظار می رود منابع درآمدی دولت بیشتر شود و وابستگی بودجه کشور به فروش نفت را کاهش دهد. این عوامل در کنار یکدیگر موجب شدند تا نگاه ها به سمت درآمدهای مالیاتی جلب شود. به همین منظور، اندیشکده سیاست گذاری اقتصادی تهران، در نشستی «راهکارهای جبران کسری بودجه از طریق افزایش درآمدهای مالیاتی» را با حضور کارشناسان این حوزه بررسی کرد.
در این نشست، احمد زمانی معاون پژوهش، برنامه ریزی و امور بین الملل سازمان امور مالیاتی، سید محمدهادی سبحانیان کارشناس اقتصادی و محمد وصال عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد شریف، دیدگاه های خود را ارائه دادند. محور اصلی این گفت وگو، تأکید بر ساماندهی معافیت های مالیاتی و معرفی مالیات بر مجموع درآمد برای گسترش منابع مالی دولت از طریق درآمدهای مالیاتی بود.
مهم ترین اصلاح مالیاتی در میان مدت، مالیات بر مجموع درآمد است
احمد زمانی معاون پژوهش، برنامه ریزی و امور بین الملل سازمان امور مالیاتی با اشاره به اصلاح قوانین و مقررات مالیاتی گفت: این اصلاحات در زمینه مالیات بر ارزش افزوده و ساماندهی و حداقل کردن معافیت ها، قابل پیگیری است. بحث معافیت های مالیاتی، نه صرفاً با هدف افزایش درآمد، بلکه با هدف حل مسائل اجرایی، رفع تبعیض و همچنین تکمیل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار