بجنورد- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: امدادگران این جمعیت در ۲۴ ساعت گذشته با حضور در محورهای مختلف استان ۲۲ نفر گرفتار در برف و کولاک را نجات دادند.  

ابوالفضل محبان روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت هشت نفر در مسیر شهرآباد شهرستان مانه و سملقان اسیر برف وکولاک شده بودند که با تلاش اعضای خانه هلال نجات یافتند.
وی خاطرنشان کرد: ۱۰ نفر از کوهنوردان که در ارتفاعات شاه جهان مفقود شده بودند با تلاش چند ساعته سه تیم پنج نفره متشکل از نجاتگران جمعیت هلال احمر اسفراین و هیات کوهنوردی اسفراین نجات یافتند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی اظهار داشت: توسط تیم نجات هلال احمر شهرستان بجنورد هم سه نفر از در راه ماندگان را که در محور قدیم بدرانلو به بجنورد اسیر برف و کولاک شده بودند،  نجات دادند.
وی گفت: یک نفر چوپان که در منطقه عباس آباد اسفراین مفقود شده بود هم با همکاری اهالی و با تلاش یک تیم پنج نفره جمعیت هلال احمر، در حوالی روستای کلاته میرزا رحیم اسفراین پیدا شد.
وی با بیان اینکه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان شب زمستانی پرکاری داشتند گفت: در عملیات شبانه روز گذشته، بیش از ۸۰ نفر از امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان در قالب ۲۲ تیم در حوادث مختلف حضور داشتند.
محبان با اشاره به به امدادرسانی به مسافران گفت: امدادگران به ۱۵۰ نفر از مسافران در گردنه امین الله در مسیر بجنورد-آشخانه و گردنه اسدلی در مسیر بجنورد-اسفراین امدادرسانی کردند.
محبان افزود: عملیات امدادرسانی به خودروهای گرفتار در برف با مشارکت ۵۵ نفر از نیروها و نجاتگران جمعیت هلال احمر بجنورد در قالب ۱۵ تیم مدیریت شد.  
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر همچنان در آماده باش کامل قرار دارند و برای حضور در عملیات مختلف آماده هستند.   ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار