تهران- ایرنا- رئیس کل بیمه مرکزی گفت: لایحه صندوق بیمه حوادث طبیعی تصویب و به دولت ابلاغ شده و در حال تدوین آیین نامه های اجرایی آن هستیم که بر این اساس ۳۰ میلیون خانه زیرپوشش بیمه حوادث طبیعی قرار می گیرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، «غلامرضا سلیمانی» در گفت و گویی با اعلام این مطلب، افزود: بر اساس این قانون، تمام املاکی که در کشور اشتراک برق دارند، تحت پوشش صندوق بیمه حوادث طبیعی قرار می گیرند ضمن اینکه سرمایه اولیه این صندوق ۵۰ میلیارد تومان است و بقیه منابع آن از حق بیمه ای که مردم باید بدهند و دولت نیز تامین می کند، به دست می آید.
وی افزود: هنگامی که میزان تعهد بیمه برای هر ملک ۳۰ میلیون تومان بود، ۶۰ هزار تومان دولت و ۶۰ هزار تومان صاحب ملک به طور ماهانه حق بیمه پرداخت می کردند اما اکنون میزان تعهد افزایش یافته است و در پی آن، حق بیمه نیز افزایش خواهد یافت.
به گفته سلیمانی، پرداخت حق بیمه اجباری است و مبلغ آن روی قبض برق مصرفی هر خانه محاسبه می شود و بیمه آن را از اداره برق دریافت می کند. اکنون دولت باید حق بیمه صندوق بیمه حوادث طبیعی را تعیین کند. ضمن اینکه سبد دارایی صنعت بیمه ۴۲ هزار میلیارد تومان است و در هفت ماه اخیر معادل ۳۷ درصد افزایش یافته است.
وی ادامه داد: ضریب نفوذ بیمه ای (سهم صنعت بیمه از تولید ناخالص ملی) نیز از ۲ و ۴ دهم به ۲ و ۶۶ دهم رسیده است.
رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه با تغییر آئین نامه ها، پول هایی را که در بانک داشتیم وارد بازار سرمایه کردیم، افزود: علاوه بر عرضه سهام شرکت های بیمه ای در بازار سرمایه، این شرکت ها در بورس سرمایه گذاری نیز کرده اند.
این مقام مسئول، میزان بازدهی بیمه زندگی را مطلوب دانست و افزود: ۱۴ و نیم درصد از سبد سرمایه ای مجموعه بیمه ای مربوط به بیمه زندگی است که در مقایسه با سال گذشته ۳۷ درصد در کشور افزایش یافته است.
رئیس کل بیمه مرکزی گفت: با گسترش بیماری کرونا، نگران ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار