سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح کرد:

آخرین وضعیت دسترسی به واکسن کرونا/ خرید ۲.۶ میلیون دوز واکسن چینی و روسی

لوگوی برنا نیوز برنا نیوز . یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۳:۵۵
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در ارتباط با تازه ترین تصمیمات برای دسترسی به واکسن کرونا در کشور، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش برنا؛ علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ارتباط زنده با برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما در ارتباط با بازگشایی ها، گفت: ویروس کرونا هنوز وجود دارد و در حال جهش و قوی تر شدن است و نمونه هایی از این جهش را می توان در انگلیس، برزیل و آفریقا مشاهده کرد.
او افزود: موج های بیماری کرونا که تا به حال در کشور ما مشاهده شده حاصل جهش ویروس نبوده بلکه متأثر از رفتارهای اشتباه خودمان است. رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی سبب از دست دادن هموطنانمان بود، هر زمان میزان رعایت پروتکل ها کاهش می یابد بیماری کرونا اوج می گیرد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: در شرایطی که آمریکا، آلمان و انگلیس در تعداد مبتلایان کرونایی، رکورد شکنی می کنند با همدلی مسئولین و همکاری مردم ما توانستیم با اجرای طرح شهید سلیمانی پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت شود و به آرامش نسبی برسیم. وضعیت استان تهران و البرز به گونه ای بود که باید زرد اعلام می شد ولی این اعلام به معنای آن نیست که ویروس از بین رفته باش، وضعیت زرد تهران و البرز بدان معنا است که مشاغلی که ۱۱ ماه تعطیل بودند می توانند به فعالیت خود بازگردند.
او تصریح کرد: مردم باید با تغییر سبک زندگی بپذیرند که حتماً نباید با اعمال جریمه از سفر و ترددشان جلوگیری شود. حضور دانش آموزان در مدارس به هیچ وجه اجباری نیست. پایه های اول و دوم در مناطق زرد و آبی در صورت تمایل خانواده ها، دانش آموزان می توانند دو روز در هفته آن هم دو ساعت در روز به مدرسه بروند.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص حضور کادر و مدیران مدارس در مدارس گفت: وزیر آموزش و پرورش درباره حضور کادر آموزشی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار