برگزاری نخستین کنگره زنان شهیده کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج

لوگوی برنا نیوز برنا نیوز . چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۶:۳۸
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: نخستین کنگره زنان شهیده، آزاده و جانباز این استان اواخر بهمن ماه یا اوایل اسفندماه ۱۳۹۹ در شهر یاسوج مرکز استان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ نادیا صداقت نیا در نشست هماهنگی و برنامه ریزی هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر در یاسوج اظهار داشت: این کنگره با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد و همزمان با کنگره ملی ۱۷ هزار زن شهیده، آزاده و جانباز برگزار خواهد شد. 
وی افزود: پیام اصلی این کنگره ترویج هر چه بیشتر روحیه امید به آینده و انتقال بیش از پیش خاطرات و رشادت های مثال زدنی زنان شهیده، آزاده و جانباز کهگیلویه و بویراحمد در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس به نسل های آینده است. 
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این استان دارای سه زن شهیده، یک زن آزاده و یک زن جانباز متوفی است. 
صداقت نیا عنوان کرد: هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر امسال از ۱۱ تا ۱۷ بهمن ماه بوده و به همین مناسبت نیز برنامه های متنوعی در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود. 
وی ابراز داشت: برخی از این برنامه ها شامل دیدار با خانواده شهدا، تجلیل از زنان شاغل دستگاه های اجرایی و فرمانداری ها، برپایی نمایشگاه دستاوردهای حوزه زنان و خانواده، مسابقات فرهنگی و کتابخوانی با موضوع سرباز مقاومت و سرباز ولایت (شهید سردار قاسم سلیمانی)، مسابقات نقاشی، خاطره گویی و شب شعر، بازدید از خانه سالمندان زنان، همایش پیاده روی با رعایت نکات بهداشتی و دوره آموزشی نقش زنان در انقلاب اسلامی است.    
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستگاه های اجرایی و فرمانداری های استان سعی کنند که این برنامه ها به نحو مطلوب و در خور شأن زنان برگزار شوند. 
صداقت نیا ...

سرخط اخبار