بی تدبیری ادامه دارد

افت نرخ پیاز اشک کشاورزان را درآورد/ کشاورز «آه» در بساط ندارد

لوگوی خبرگزاری مهر خبرگزاری مهر . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۲۵
کرمان – افت قیمت پیاز به زیر هزار تومان در حالی کشاورزان جنوب کرمان را نگران کرده که خریداری هم در بازار نیست و محصول روی دست کشاورز مانده است.

خبرگزاری مهر ، گروه استان ها - اسمامحمودی: هزاران تن محصول پیاز طرح استمرار و کشت خارج از فصل روی دست کشاورزان جنوب کرمان تلنبار شده و کسی برای خرید محصول پیدا نمی شود.
اگر سری به میادین تره بار جنوب کرمان بزنید باز هم وانت بارهای مملو از پیازی را می بینید که در گوشه و کنار میدان متوقف شده اند و کسی نیست محصول را خریداری کند.
اراده ای برای حذف دلالان وجود ندارد
باز هم پای واسطه ها و دلالان در میان است، دلال هایی که گویی هیچ اراده ای برای حذف آنها از بازار وجود ندارد. و در سال جدید نیز برای به جیب زدن دسترنج کشاورزان به کمین نشسته اند.
در حالی نماینده های مجلس و اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس از مذاکره با تعاون روستایی برای خرید تضمینی با قیمت پایه دو هزار تومان خبر می دهند که بسیاری از کشاورزان عقیده دارند که با توجه به افزایش قیمت بذر، کود، کارگر و حمل و نقل و … قیمت دو هزار تومان هم هزینه ها را جبران نمی کنند.
این در حالی است که در استان فارس که مجاور استان کرمان قرار دارد با به کار گیری مراکز خرید و صادرات محصولات کشاورزی موجب حذف دلالان شده اند.
نرخ دو هزار تومان از نگاه بسیاری از کشاورزان یک شوخی تلخ است اما رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در پیامی اینستاگرامی این نرخ را مطلوب دانسته و اعتقاد دارد که این نرخ می توان از افت بیشتر قیمت جلوگیری و زمینه ایجاد رقابت برای خرید محصول در بخش خصوصی را تقویت کند.
محصول روی دست کشاورز مانده و در حال خراب شدن است
محمد ابوسعیدی یکی از کشاورزان است که در میدان تره بار جیرفت به خبرنگار مهر می گوید: یک هفته است کشاورزان محصول را به میدان می آوردند اما خریدار وجود ندارد!
وی افزود: سال ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار