ایرنا نوشت: آفت بی اخلاقی و تنش های سیاسی، موضوعی است که دلسوزان کشور بارها درباره آن هشدار داده و تاکید دارند که نباید به سمتی رفت که فضای سیاسی و اجتماعی کشور را در حالی که با مشکلات اقتصادی و تحریمی درگیر است، بیش از پیش ملتهب ساخت.

شرایط این روزهای سیاسی کشور درتخریب دولت بویژه از سوی برخی نمایندگان تندرو که هیچ توجهی به توصیه و تاکیدات رهبر معظم انقلاب در پرهیز از جو زدگی و تفرقه افکنی ندارند، این پرسش را مطرح کرده که چرا در این اوضاع سخت اقتصادی، برخی به جای کمک به دولتمردان برای حل مشکلات و کاهش سختی های مردم، از هر راهی برای هجمه به دولت و ایجاد تنش سیاسی استفاده می کنند؟ چه اهدافی دارند و این بی اخلاقی ها، چه پیامدی برای جامعه دارد؟
پروانه سلحشوری،نماینده سابق مردم تهران درمجلس شورای اسلامی می گوید: با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، نداهای سیاسی برای تصاحب زیاد می شود. در این شرایط طیفی که احساس امنیت می کنند هرطور می خواهند مناقشه ایجاد می کنند چون می دانند که از نظر قضایی تحت پیگرد و برخورد قرار نمی گیرند؛ همچنین مدعی العموم به این موضوع رسیدگی نمی کند. اما اگر اشخاصی از جناح سیاسی دیگر و یا مردم عادی چنین صحبت هایی می کردند؛ غوغا به پا و با آنها برخورد می شد؛ گروه های خودجوش وارد عمل می شدند؛ حتی در بحران کرونا تجمع و راهپیمایی اعتراضی به راه می انداختند.
از نگاه سلحشوری، هدف از این بی اخلاقی ها و تنش ها این است که نوعی نزاع سیاسی ایجاد کنند. به طور مثال، وقتی بحث استیضاح رئیس جمهوری در برخی موارد مطرح شد خودشان هم می دانستند که قدرت انجام این کار را ندارند اما به دنبال این هستند که همه تقصیرها را گردن دولت بیاندازند و خود را در رسانه ها و افکار عمومی، طرفدار مردم نشان دهند.
این نماینده مردم تهران در مجلس دهم ادامه می دهد: این نزاع ها و بی اخلاقی های سیاسی سبب می شود مردم فکر کنند که مسئولان می خواهند حواس آنها را از مسائل جدی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار