روسیه علاوه بر مدرنیزه کردن هواپیماهای حامل موشک دوربرد راهبردی خود، برای خلاص شدن از مشکل سوخت گیری هوایی، می تواند آنها را در فرودگاه های نظامی کوبا، ونزوئلا و حتی آفریقای جنوبی، سوریه و مصر نیز مستقر کند.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، روزنامه «نیزاویسیمایا گازیتا»، چاپ مسکو در تحلیلی نوشته است: در صورت عدم تمدید پیمان کاهش تسلیحات راهبردی تهاجمی (معروف به "استارت-"3) که مهلت اعتبار آن در ماه فوریه 2021 منقضی خواهد شد، روسیه دست به اقدامات مضاعفی برای اطمینان یافتن از تامین امنیت خود دست خواهد زد. یکی از این این اقدامات، توسعه ناوگان حمل و نقل هوایی نیروهای هسته ای راهبردی فدراسیون روسیه و نزدیک ساختن آنها به مرزهای دشمنان بالقوه خواهد بود.
یک مقام آگاه در مجتمع صنایع نظامی روسیه که نخواست نامش فاش شود، به این روزنامه گفت که تعداد هواپیماهای مجهز به موشک های راهبردی در نیروهای هوا-فضای روسیه نه تنها با ساخت هواپیماهای جدید توپولف- 160M ​​، بلکه با مدرنیزه کردن عمیق بمب افکن های راهبردی توپولف- 95MS و توپولف- 22M3M افزایش خواهد یافت.
در واقع، در نظر است تا هواپیماهای توپولف- 95MS مجهز به سیستم قدرتی پیشرفته شود که این امکان را به این بمب افکن خواهد داد تا قابلیت پرواز آن در مسافت بسیار، بدون سوخت گیری در هوا گسترش داده و تعداد واحدهای تسلیحات قابل حمل این هواپیما نیز به دو برابر افزایش پیدا کند.
علاوه بر این، تمام هواپیماهای حامل موشک عملیاتی-راهبردی توپولف- 22M3M دوباره به میله های مخصوص سوخت گیری در هوا مجهز خواهند شد که باعث افزایش قابل توجه شعاع جنگی استفاده از این نوع هواپیما می شود.
به گفته منبع خبری این روزنامه در مجتمع صنایع دفاعی، «پس از امضای توافقنامه مربوط به محدود سازی سلاح های راهبردی با ایالات متحده در سال 1979، بشکه های سوخت گیری در هوا از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار