بر اساس مصوبات امروز کمیسیون قضایی مجلس، مهلت اجرای آزمایشی قانون شوراهای حل اختلاف یک سال تمدید و دولت مکلف شد هر شش ماه یک بار گزارشی از جنایات ضد حقوق بشری آمریکا به مجلس ارائه کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی در دستور کار امروز (دوشنبه، 7 بهمن ماه ) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، کلیات طرح الزام دولت در پیگیری جبران خسارات ناشی از اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا علیه اتباع ایرانی با حضور مسئولانی از قوه قضائیه و وزارت امور خارجه تصویب شد زیراایالات متحده آمریکا همواره از طرق مختلف از قبیل نظامی، اطلاعاتی و اقدامات ضد حقوق بشری به طور مستقیم و یا در پوشش فعالیت های اقتصادی، علمی، پزشکی، بیولوژیکی و صعنتی خود مرتکب نقض آشکار حقوق بشر در کشورمان شده است.
بنابراین به منظور تامین حقوق کشور و قربانیان این جنایات طرح مذکور تهیه شد که امروز در دستور کار قرار گرفت و کلیات آن تصویب و کمیته ای برای بررسی جزئیات آن به صورت دقیق تشکیل شد.
بر اساس ماده یک تصویبی طرح مذکور؛ دولت مکلف است گزارشی از اقدامات مستقیم و غیرمستقیم جنایات ضد حقوق بشری دولت استکباری آمریکا را هر شش ماه یک بار تهیه کرده و در اختیار مجلس شورای اسلامی قرار دهد.
بر اساس مصوبه دیگر کمیسیون دولت و قوه قضائیه موظفند قانون الزام دولت به پیگیری حقوق قربانیان و آسیب دیدگان جانی، مالی و معنوی جنایات حقوق بشری ایالات متحده آمریکا را اجرا کنند.
بر اساس ماده 4 مصوب؛ دولت جمهوری اسلامی ایران مکلف به پیگیری مستمر حقوق یکایک قربانیان و آسیب دیدگان جنایات حقوق بشری دولت استکباری آمریکا در ایران در سازمان های بین المللی از جمله شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و دیگر محاکم حقوقی و قضایی معتبر جهانی تا استیفای کامل حقوق است.
لایحه تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون شوراهای حل اختلاف در نشست امروز با حضور مسئولانی از معاونت حقوقی و قضایی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار