سرعت تندباد در اردبیل به ۷۰ کیلومتر بر ساعت رسید

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱
سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل گفت: در حال حاضر سرعت تندباد در اردبیل به ۷۰ کیلومتر بر ساعت رسیده و بیشینه آن در برخی از مناطق استان به ویژه در مناطق مرکزی به ۹۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

- اخبار استانها -
سیاوش محمدی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت:� پیرو اطلاعیه های قبلی و بر اساس نقشه های هواشناسی امروز، با نفوذ سامانه ناپایدار جوی به منطقه ضمن افزایش ابر و رگبار پراکنده در مناطق مستعد توام با رعدوبرق و تگرگ پراکنده، در حال حاضر سرعت تندباد در اردبیل به 70 کیلومتر بر ساعت رسیده و بیشینه آن در برخی از مناطق استان به ویژه در مناطق مرکزی به 90 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.
وی افزود: فردا آسمان استان نیمه ابری شده و از اواخر وقت با نفوذ پرفشار سطح زمین، در شمال استان و نواحی منتهی به استان گیلان ضمن افزایش ابر، وزش باد تند تا نسبتاً شدید پیش بینی می شود.
تندباد با سرعت 82 کیلومتر بر ساعت اردبیل را در می نوردد
تندباد در راه اردبیل است؛ کاهش دمای هوا در سطح استان
تندباد برق 3 روستای شهرستان سامان را قطع کرد; رانش زمین در روستای چم کاکا
سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل گفت: در روز جمعه آسمان استان غالباً ابری و مه آلود بوده و در برخی مناطق بارش خفیف باران نیز انتظار می رود اما از اواخر وقت جمعه، ضمن کاهش محسوس دمای هوا، بارش باران در بیشتر مناطق استان گسترش می یابد و تا عصر شنبه با شدت و ضعف تداوم یافته بطوریکه در شنبه شب در ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان بارش خفیف برف نیز احتمال می رود.
محمدی تصریح کرد: هم اکنون در دامنه های کوه سبلان و بخش هایی از شهرستان گرمی، بیله سوار و پارس آباد بارش رگباری گزارش شده است و شاهد تداوم وزش باد شدید به صورت نسبتا شدید و شدید در مناطق مرکزی استان اردبیل خواهیم بود که پیش بینی های لازم به این شکل است.
وی بیان کرد: از فردا آسمان استان نیمه ابری ...