واکنش‌ها به آغاز دوران ریاست‌جمهوری بایدن

لوگوی آفتاب نیوز آفتاب نیوز . چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۳:۴۷
بعد از آنکه «جو بایدن» به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا سوگند یاد کرد و رسماً به قدرت رسید برخی مقام های غربی با ارائه اظهارات و انتشار بیانیه هایی در این خصوص اظهار نظر کردند.

آفتاب نیوز :
برخی مقام های غربی بعد از آنکه «جو بایدن» به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا سوگند یاد کرد، اظهاراتی را در این خصوص ابراز داشتند.
به نوشته خبر گزاری رویترز، برخی مقام هایی غربی از جمله «بوریس جانسون»، نخست وزیر انگلیس و «جاستین ترودو»، نخست وزیر کانادا که به آغاز دوران ریاست جمهوری بایدن واکنش نشان داده اند به شرح ذیر هستند:
«اورزولا فن در لاین»، رئیس کمیسیون اروپا
فن در لاین با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: «ایالات متحده بازگشته است و اروپا آماده است تا با یک شریک قدیمی و مورد اعتماد دوباره ارتباط برقرار کند و روح تازه ای به اتحاد محبوبمان ببخشد. من مشتاقانه منتظر همکاری با جو بایدن هستم.»
«بوریس جانسون»، نخست وزیر انگلیس
جانسون در اظهاراتی در پارلمان کشورش گفت: «من مشتاق هستم تا با او (بایدن) و دولت جدید وی همکاری کنم، شراکت میان کشور هایمان را تقویت و بر اولویت های مشترکمان کار کنیم. که اینها از مقابله با تغییرات اقلیمی تا باز گردندان شرایط بهتر بعد از بیماری همه گیری (کرونا) و تقویت امنیت فراآتلانتیک هستند.»
«والتر اشتاین مایر»، رئیس جمهور آلمان
اشتاین مایر در نطقی ویدئویی اظهار داشت: «امروز، روز خوبی برای دموکراسی است. دموکراسی در ایالات متحده آمریکا با چالش های بزرگی روبه رو شده است و در برابر آن استقامت کرده است. به رغم تلاش ها برای از هم گسیختن ساختار نهادی آمریکا، کارکنان انتخاباتی، فرمانداران، قوه قضائیه و کنگره قدرت خود را ثابت کردند.»
وی افزود: «از اینکه امروز جو بایدن به عنوان رئیس جمهور سوگند یاد می کند و به کاخ سفید نقل مکان می کند بسیار احساس آرامش دارم. من می دانم که بسیاری از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار