چندی پیش یحیی کمالی پور، نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با انتقاد از قانون مبارزه با جریان ورود و توزیع مواد مخدر در کشور گفته بود: «این قانون در راستای بازدارندگی و کارآمدی مجازات ها و پیدا کردن علل، عوامل و منافذ این گونه فسادها نیازمند اصلاح و بازنگری است».

وی که در واکنش به صحبت های دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص ضرورت اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر به این مهم پرداخته بود افزود: اگر منظور از اصلاح قانون بازگشت به اشد مجازات ها باشد بنده با آن مخالفم... اگر قانون مبارزه با موادمخدر نیاز به اصلاح داشته باشد، این اصلاح باید در راستای بازدارندگی و کارآمدی مجازات ها و پیداکردن علل، عوامل و منافذ این گونه فسادها و همچنین در جهت تذهیب مجرمان و بازگشت آن ها به اجتماع باشد نه در جهت ارعاب و تخریب آن ها.
• ۸۰۳ فقره مواد مخدر جدید
مدیر کل دفتر حقوقی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر در گفت وگو با ما ضمن یادآوری این نکته که امروزه در دنیا کمتر پدیده ای به پویایی مواد مخدر وجود دارد که این گونه آسیب رسان باشد، تصریح می کند: تاکنون ۸۰۳ فقره مواد مخدر جدید به ثبت رسیده که به دلیل آسیب های اجتماعی بی شماری که در جوامع مختلف به همراه دارد، به یک نگرانی بین المللی تبدیل شده است.
محمد ترحمی با اشاره به اینکه پویایی مواد مخدر همگام با فناوری و دانش روز پیش رفته است، می گوید: اکنون ما شاهد دارک وب هایی (شبکه هایی که در دسترس عموم نبوده و بیشتر برای مقاصد غیرقانونی مورد استفاده قرار می گیرد و ردیابی فعالیت های آن و شناسایی افراد در آن دشوار یا غیرممکن است) هستیم که شبکه های تیره و سیاه فضای مجازی و اجتماعی را تشکیل داده اند و تبلیغات مواد مخدر را انجام می دهند و بر این اساس سیستم های نوینی که بر اساس گفتمان سازی ضدفرهنگی در جامعه پیش می روند ترویج پیدا کرده است. همچنین پیشرفت هایی که باندهای قاچاق مواد مخدر در به روز شدن خود داشته اند همه موجب شده به روزرسانی قانون مبارزه با مواد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار