زندان مخفیانه امارات در تاسیسات گازی «توتال» در جنوب یمن

مشرق نیوز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱:۳۰
یک روزنامه فرانسوی زبان در گزارشی از وجود هجده زندان مخفیانه امارات در یمن خبر داد و گفت یکی از این زندان ها در محل تاسیسات شرکت گاز توتال در شهر بلحاف استان شبوه در جنوب یمن واقع است.

به گزارش مشرق ، روزنامه فرانسوی زبان «لوموند» در گزارشی خبرداد امارات هجده زندان سری را در مناطق تحت کنترل خود در یمن اداره می کند.
این روزنامه افزود: بازداشتی ها در زندان های امارات توسط بازجویان آمریکایی مورد بازجویی قرار می گیرند.
بیشتر بخوانید:
به گزارش روزنامه لوموند یکی از زندان های امارات در یکی از تاسیسات گازی شرکت توتال در جنوب یمن واقع است.
امارات این زندان سری را در یک پایگاه نظامی که در نیمه های سال ۲۰۱۷ در بخشی از میدان گازی در جنوب یمن ایجاد کرده اداره می کند. این میدان گازی توسط شرکت فرانسوی توتال در حال بهره برداری است.
این روزنامه تاکید کرد: بازداشتگاه سری امارات در یک پایگاه نظامی که اماراتی ها در بخشی از میدان استخراج گاز در شهر بلحاف در جنوب یمن ایجاد کرده واقع است.
لوموند گفت: افرادی از نیمه های سال ۲۰۱۶ تاکنون در بازداشتگاه پایگاه بلحاف در بازداشت به سر می برند. پایگاه نظامی مذکور برای انجام عملیات مبارزه با تروریسم به ویژه در سال ۲۰۱۷ مورد استفاده قرار گرفت.
لوموند بر مبنای گزارش سه سازمان غیردولتی تأیید کرد که سایت بلحاف شامل یک کارخانه مایع سازی و یک ترمینال صادرات گاز طبیعی مایع است اما به دلیل جنگ در یمن در سال ۲۰۱۵ کار خود را متوقف کرد.
سه سازمان غیر دولتی «سموفاس»، «دیده بان تسلیحات» و «دوستان زمین» در این گزارش تاکید کردند که پایگاه استخراج گاز بلحاف متعلق به شرکت توتال فرانسه از سال ۲۰۱۶ به پایگاه شبه نظامیان نیروهای موسوم به «نخبه شبوه» که تحت حمایت امارات هستند، تبدیل شده است.
بنا بر این گزارش شهادت شاهدان حاکی از رفتارهای غیرانسانی و توهین آمیز اعم از شکنجه و بی توجهی به حال ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار