اهواز-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: حضور دانش آموزان در مدارس با توجه به اعلام ستاد ملی کرونا به صورت اختیاری و با صلاحدید خانواده هاست.

محسن حاجی میرزایی پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا  در اهواز بیان کرد: آموزش و پرورش موظف است که امکان آموزش را برای همه دانش آموزان فراهم کند، مدارس ما در سراسر کشور پذیرای دانش آموزان هستند اما الزامی برای حضور آنان نیست.
وی گفت: البته بدیهی است که خانواده ها باید از وضعیت بهداشتی مدارس اطمینان پیدا کنند و با مراجعه به مدرسه از رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مدارس اطمینان یابند.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: آموزش حضوری را بسیار ضروری می دانیم به خصوص برای پایه های اول و دوم ابتدایی و هنرستان ها که از طریق فضای مجازی به خوبی آموزش ها انجام گرفته است.
حاجی میرزایی بیان کرد: به دغدغه های ستاد ملی کرونا احترام می گذاریم به همین دلیل حضور دانش آموزان را  در مدارس اختیاری کرده ایم.
وی گفت: برای خانواده هایی که ترجیح می دهند آموزش دانش آموزان به صورت حضوری باشد امکانات لازم را در اختیار آن ها قرار می دهیم.
بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش از یکم بهمن ماه جاری مدارس برای آموزش حضوری دانش آموزان بازگشایی شد.
حتی یک دانش آموز نباید از تحصیل دور بماند
وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: تاکید ما بر این است که حتی یک دانش آموز نباید از آموزش دور بماند و طرح حمایت از دانش آموزان بازمانده از تحصیل و توجه به ادامه تحصیل تمام دانش آموزان با جدیت دنبال می شود.
وی افزود: با قانونی که سازمان ثبت احوال تکلیف کرد ، اطلاعات تمامی دانش آموزان در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد  تا آموزش و پرورش شناسایی دقیقی از دانش آموزانی که تحت آموزش نیستند را کسب کند.
۲۵هزار و ۵۰۰ نیروی حق التدریس در کشور تبدیل وضعیت می شوند
وزیر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار