دانشگاه آزاد اسلامی و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در مگا پروژه ها با یکدیگر همکاری می کنند

شبستان چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۲
وحدت گفت: دانشگاه آزاد اسلامی و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری به دنبال همکاری و فعالیت مشترک در مگا پروژه هایی مانند انرژی خورشیدی هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان ، «علی وحدت» در سی و هفتمین اجلاس سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره مدل های همکاری این صندوق با دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این صندوق با هدف کمک به تحقق و توسعه اقتصاد شرکت های دانش بنیان تشکیل شده است.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: اعطای تسهیلات این صندوق در طی شش ماه گذشته تقریبا برابر با چند سال گذشته بوده است و ما تعاملات بسیاری با دانشگاه ها، وزارتخانه ها و شرکت های دانش بنیان داشته ایم.
وی با بیان اینکه ما به دنبال طراحی ابزارهای جدید که مناسب با اکوسیستم و چابک سازی هستند، می باشیم، تصریح کرد: با توجه حداکثری به ظرفیت های استانی به دنبال توسعه بازارهای داخلی و خارجی و بسیج کردن بانک ها برای ایجاد ظرفیت سه هزار میلیارد تومانی در صندوق هستیم.
وحدت با تاکید بر اینکه ما نیازمند این هستیم تا برای حل چالش های کشور تمرکز داشته باشیم، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی پتانسیل بزرگی را در این زمینه دارد و امیدوارم ظرفیت های فیزیکی و گستردگی دانشگاه آزاد فرصتی برای تحقق اهداف کشور باشد.
وحدت افزود: استارت آپ های دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان از جمله موارد همکاری صندوق نوآوری با دانشگاه آزاد می باشد.
وحدت خاطرنشان کرد: اگر دانشگاه آزاد تامین فضا را در یکی از واحدهای دانشگاهی در زمینه اعطای تسهیلات کم بهره انجام دهد، موضوعاتی مانند انرژی خورشیدی و صنعت ریلی جزو اولویت های ما در انجام پروژه ها خواهد بود. 
پایان پیام/ 55

سرخط اخبار