عراق در این سال ها هرگز حریف آسانی برای تیم ملی ایران نبوده است. حتی در عصر کی روش که ما برابر رقبای عربی و سنتی نتایج خوبی گرفتیم، عراق لقمه ای گلوگیر بود. آنها در جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ طی یک بازی جنجالی تیم ملی ایران را حذف کردند و در جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ هم در مرحله گروهی تیم کشورمان را در یک بازی نفسگیر متوقف کردند. خدا کند به ویلموتس گفته باشند که چه تیم خطرناک و پرانگیزه ای روبه روی ما قرار می گیرد و چطور ممکن است برای کسب نتیجه بهتر، بازی را به حاشیه و جنگ های روانی بکشاند.

به گزارش سایت طلا ، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «هفته پنجم رقابت های پیش مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در گروه سوم آسیا امروز با برگزاری دو بازی پشت سر گذاشته خواهد شد. حتما می دانید که تیم ملی ایران هفته اول استراحت کرد، هفته دوم در هنگ کنگ دو بر صفر برابر این تیم به پیروزی رسید، هفته سوم با ۱۴ گل کامبوج را شکست داد، هفته چهارم یک بر صفر برابر بحرین شکست خورد و حالا برای برگزاری بازی هفته پنجم مقابل عراق راهی اردن شده است. این بازی به میزبانی عراق، در اردن برگزار می شود و دلیل آن هم ناآرامی این روزهای کشور عراق است. قبلا قرار بود یک داور اردنی مسابقه را قضاوت کند، اما با توجه به تغییر محل میزبانی، یک داور سریلانکایی جانشین او شد که حداقل روی کاغذ برای ما اتفاق خوبی است و از حجم حساسیت ها می کاهد.
نیازی به گفتن نیست که مسابقه امروز تا چه اندازه برای فوتبال ایران مهم شده است. بعد از باخت غیرمنتظره به بحرین که به نوعی ماه عسل ویلموتس در ایران را به پایان برد، تیم ملی کشورمان نیاز ضروری به کسب امتیاز از میدان دشوار امروز دارد؛ اگر ببریم که وضع مان را خوب کرده ایم و به نوعی اثر باخت مقابل بحرین، هم در جدول و هم از لحاظ روانی پاک خواهد شد، اما در غیر این صورت باید مراقب باشیم که مطلقا شکست نخوریم. شاید تساوی در این بازی کسی را راضی نکند، اما قابل مقایسه با باخت نیست. پیروزی عراق بر ما، رقیب مستقیم مان را تقویت می کند و چهار امتیاز جلو می اندازد. در حال حاضر بحرین و عراق با هفت امتیاز در گروه ما صدرنشین هستند و ایران با شش امتیاز پشت سر آنها ایستاده است.
می توانید تصور کنید که اگر عراق ما را ببرد و در پایان دور رفت چهار امتیاز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار