مهر نوشت:دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: ما از تحریم ها عبور می کنیم؛ اما اروپا شانس همکاری فعال اقتصادی را با ایران از دست ندهد.

حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با «جوزیپه پررونه» سفیر ایتالیا در تهران دیدار و گفتگو کرد. پررونه در ابتدای این دیدار پیام تبریک رئیس پارلمان ایتالیا را به مناسبت شروع به کار مجلس یازدهم و انتخاب محمد باقر قالیباف به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی را تقدیم امیرعبداللهیان کرد.
امیرعبداللهیان هم ضمن اشاره به روابط تاریخی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا و با تاکید بر اهمیت مناسبات و توسعه روابط فیمابین و با ابلاغ سلام قالیباف به همتای خود، گفت: مجلس شورای اسلامی از گسترش مراودات پارلمانی با ایتالیا استقبال می کند.
وی تصریح کرد: همواره مناسبات پارلمانی در ارتقای همکاری های دوجانبه نقش به سزایی ایفا کرده و پشتوانه مهمی در افزایش روابط در سطوح مختلف از جمله مناسبات موجود تهران و رم دارد.
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل، تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران را تروریسم شکست خورده اقتصادی نامید و اظهار داشت: بی تردید ما از تحریم های جدید نیز با قدرت و تکیه بر توانمندی های عظیم کشور و مردم بزرگ ایران عبور خواهیم کرد؛ اما اروپا باید چاره ای بیاندیشد که شانس همکاری فعال اقتصادی با ایران را از دست ندهد. متأسفانه ترس بخشی از اروپا از رفتار یک جانبه آمریکا باعث از دست رفتن فرصت های طلایی همکاری اقتصادی برای اروپا در ایران شده است.
امیرعبداللهیان عنوان کرد: ترامپ با اقداماتی خودسرانه و ناقض حقوق بین الملل، در حالی که اروپا را از مراوده تجاری با ایرانیان می ترساند، خود برای یک لحظه مذاکره و معامله با ایران به شدت دست و پا می زند.
وی ادامه داد: اما کاخ سفید در تکرار دشمنی با ملت ایران بار دیگر - با ...

سرخط اخبار