ایسنا نوشت: ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری برزیل در ادامه مواضعش درباره کم اهمیت نشان دادن شیوع ویروس کرونا گفت رهبران محلی که شهرها را قرنطینه می کنند مرتکب «جنایت» می شوند.

به گزارش شبکه خبری فاکس نیوز، برزیل به عنوان بزرگترین کشور منطقه آمریکای لاتین (تا روز چهارشنبه) ابتلا دو هزار و ۴۳۳ نفر به ویروس کرونا و مرگ ۵۷ نفر را گزارش داده است و کارشناسان بهداشت عمومی این کشور هشدار داده اند که شیوع این ویروس میتواند تنها در یک ماه نظام مراقبت های بهداشتی این کشور را از هم متلاشی کند.
بر اساس گزارش رویترز، بولسونارو بدون توجه به حتی توصیه مقامات وزارت بهداشت دولتش به خبرنگاران در محل اقامت رسمی خود گفت: ویروس های دیگر تعداد بیشتری را به کشتن داده است اما این همه هیاهو نداشته است. آنچه که تعداد معدودی از فرمانداران و شهردارها در قرنطینه کردن شهرها انجام می دهند جنایت است. آنها برزیل را نابود می کنند.
وی با اشاره به آشوبهای اجتماعی در سراسر آمریکای لاتین، گفت اگر سر کار برنگردیم، برزیل ممکن است از روند عادی دموکراتیک فاصله بگیرد.
آگوستو هلِنو مشاور امنیت ملی برزیل روز چهارشنبه قرنطینه خانگی خود را کوتاه کرد و با سپری کردن هفت روز از ۱۴ روز قرنطینه توصیه شده پس از مثبت شدن تست کرونای خود، به سرکار بازگشت. براساس گزارش رویترز وی حتی در روز آزمایش خود در نشست های کابینه حضور داشت.
تاکنون ۲۳ نفر از نزدیکان رئیس جمهوری برزیل از جمله مشاور ارشد سیاست خارجی و رئیس روابط عمومی دولت او به این ویروس مبتلا شده اند.
بولسونارو رئیس جمهوری محافظه کار برزیل روز سه شنبه نیز در یک سخنرانی تهدید ویروس را کم اهمیت شمرد و به برزیلی ها گفت: ۹۰ درصد از ما در صورت ابتلا نشانه های آن را بروز نخواهیم داد.
وی افزود: سابقه او به عنوان ورزشکار نشان می دهد که در صورت ابتلا نشانه هایی بیشتر از یک آنفولانزای خفیف را نخواهد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار