ارومیه - ایرنا - مسئول فرهنگسرای بانوان شهرداری ارومیه گفت: کارگاه تولیدی لباس برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با مشارکت خیّرین در این فرهنگسرا با هدف عملی کردن شعار «نه به کیسه پلاستیکی» راه اندازی شده است.

بهناز یارمحمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با راه اندازی این کارگاه زنان شاغل بیش از یک هزار دست لباس کار سازمان مدیریت پسماند و ۵۰۰ عدد کیف پارچه ای را می دوزند.
وی اظهار داشت: کیسه های پلاستیکی خطرات زیست محیطی زیادی برای طبیعت دارد و زندگی جانوران به ویژه آبزیان و پرندگان را تهدید می کند.
وی ادامه داد: باید فرهنگ استفاده از کیسه های پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی در بین خانواده های ارومیه ای نهادینه شود تا شهری سالم و زیبا داشته باشیم.
مسئول فرهنگسرای بانوان شهرداری ارومیه بیان کرد: برای فعالیت بیشتر این کارگاه قرارداد دوخت لباس های فرم اداری با هدف اشتغال زایی برای زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست به امضا رسیده است.
یارمحمدی ادامه داد: تواتمندسازی بانوان از نظر ارتقای فکری و آموزش مهارت هایی برای زندگی بهتر و پرورش کارآفرین خلاق از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی برگزاری کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی، کارگاه های مهارت آموزی، تحکیم بنیان خانواده، تغذیه و سلامت جسم، پرورش گل و گیاه، محیط زیست و کارگاه های مذهبی را ازجمله اقدامات شهرداری در راستای توانمندسازی زنان عنوان کرد.
شهر ارومیه حدود ۷۵۰ هزار نفر جمعیت دارد که روزانه به طور متوسط هر فرد نزدیک ۷۰۰ گرم زباله تولید می کند.
میزان تولید سالانه زباله در این شهر نزدیک به ۱۸۰ هزار تن است.
۸۱۳۷/۲۰۹۳

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار