هم زمان با برگزاری نمایشگاه «میراث وقف»، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سازمان اوقاف و امور خیریه تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
به گزارش ایلنا، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سازمان اوقاف و امور خیریه به منظور استفاده از ظرفیت های موجود و تقویت همکاری ها بین دو دستگاه، عصر امروز شنبه 11 آبان در حاشیه برگزاری نمایشگاه میراث وقف (در محل موزه ملی ایران) تفاهم نامه امضا کردند.
این تفاهم نامه به امضای علی اصغر مونسان (وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی) و حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی خاموشی (رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه) رسید.
مونسان در حاشیه امضای این تفاهم نامه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اهداف امضای تفاهم نامه با سازمان اوقاف گفت: این تفاهم نامه می تواند باعث تقویت همکاری ها و تعامل هرچه بیشتر بین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سازمان اوقاف و امور خیریه باشد چراکه این دو دستگاه می توانند فعالیت های مشترکی با هم داشته باشند.
او اضافه کرد: تعداد بسیار زیادی بنای تاریخی در کشور وجود دارد که مالکیت برخی از این بناها با سایر دستگاه های دولتی از جمله سازمان اوقاف و امور خیریه است.
مونسان گفت: صیانت از این آثار تاریخی، مرمت و حفاظت از آن ها به عنوان یکی از اصلی ترین مأموریت های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می تواند محور همکاری این وزارتخانه با سازمان اوقاف و امور خیریه کشور باشد که در این تفاهم نامه به آن اشاره شده است.
او گفت: این درحالی است که اشیای تاریخی فراوانی نیز در اختیار سازمان اوقاف است که از آن جمله می توان به وقف نامه ها و نسخ خطی اشاره کرد که صیانت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار