محمد حقانی در مخالفت با طرح جدایی ری از تهران این اقدام را سیاسی دانست و جدایی ری از تهران را ناممکن خواند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ چندی است نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای چندمین بار طی سال های اخیر طرح جدایی ری از تهران را مطرح کردند. طرحی که از نظر بسیاری کارشناسان غیر ممکن است. محمد حقانی، عضو شورای شهر چهارم، قائم مقام شهردار اسبق تهران که از او به عنوان پدر خدمات شهری نام برده می شود، ضمن مخالفت با این طرح، آن را سیاسی دانست و جدایی ری از تهران را مانع بزرگ و خطرناک توسعه ری دانست.
ری قبله تهران است
محمد حقانی، عضو شورای شهر چهارم، در رابطه با طرح جدایی ری از تهران گفت: این قضیه ابعاد متفاوتی دارد و هر از چند گاهی این قضیه از طرف عده ای مطرح می شود. من به عنوان مدیر اجرایی شهر که قبلا سابقه حضور در شهرداری و شورای اسلامی شهر را داشتم معتقدم سیاست گذاری و برنامه ریزی باید فراگیر و کلان باشد ولی در اجرا می توانیم مستقل عمل کنیم.
قائم مقام شهردار اسبق تهران با بیان اینکه شهرهایی که به ترتیبی روی هم تأثیرگذارند نمی توان از هم جدای شان کرد، افزود: در تقسیمات شهری 3 چیز برای مان خیلی مهم است. شهر، شهروند و مدیریت شهری. این 3 تفکیک ناپذیرند و نمی توانیم اینها را از هم جدا کرد.
حقانی با بیان اینکه تعریف جامعی از شهر وجود ندارد، گفت: در گذشته هر مجموعه ای که جمعیتش از 5 هزار نفر بیشتر بود به شهر تبدیل می شد. آیا شهر فقط به جمعیت است؟ آیا شهر فقط به وسعت است؟ یا آیتم ها و عناصر دیگری هم در شهر شدن تأثیرگذارند؟
معاون اسبق خدمات شهری تهران تاکید کرد: این گونه جدایی ها جنبه سیاسی دارد ما حداقل باید از تجارب گذشته مان استفاده کنیم. شهرقدس، باقرشهر، کهریزک و... در مجموعه شهری کلانشهر تهران بودند که از شهرداری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار