پارسینه: در مطلب زیر طرز تهیه یک نوع نان خوشمزه را به شما آموزش می دهیم.

امروز قصد داریم طرز تهیه نان گوجه فرنگی را به شما آموزش دهیم با ما همراه باشید.
مواد مورد نیاز
آرد نان...... ۲۵۰ گرم
آرد سفید شیرینی پزی..... ۲۵۰ گرم
آب گرم..... ۳۰۰ میلی لیتر (یک و یک چهارم پیمانه)
پودر مایه خمیر.... ۱۲ گرم
شکر... ۱ قاشق چایخوری
روغن زیتون...... (بدون بو) ۵۰ میلی لیتر
نمک ..... یک دوم قاشق چایخوری
سس گوجه فرنگی. ... حدود ۴ قاشق سوپخوری
روش تهیه
آرد نان و آرد سفید را در کاسة مناسبی بریزید و مخلوط کنید. آن گاه یک چهارم پیمانه از آب گرم را همراه با مایه خمیر و شکر، در کاسة کوچکی بریزید و خوب هم بزنید. سپس روی کاسه را بپوشانید و ۱۰ دقیقه، کنار بگذارید تا حباب هائی روی مایه خمیر، ظاهر شود. در این میان، باقیماندة آب، روغن و نمک را نیز با هم مخلوط کنید.
حالا مایه خمیر ورآمده و مخلوط آب و روغن را به آرد بیفزائید و مواد را با هم مخلوط نمائید تا خمیر مناسبی به دست آید. اکنون خمیر فراهم کرده را روی سطح آرد پاشیده، ۱۰ دقیقه ورز دهید تا صاف و یکدست شود. آن گاه خمیر را در کاسة چربکرده بگذارید، رویش را بپوشانید و به مدت تقریبی یک ساعت، در دمای محیط نگه دارید تا حجمش زیاد شود. اینک خمیر را دو قسمت کنید و هر یک را به شکل دایره باز کنید. حالا یکی از خمیر ها را در سینی چربکرده بگذارید و رویش سس گوجه فرنگی بمالید و خمیر دیگر را روی آن قرار دهید. سپس کاسه یا فنجان کوچکی را در وسط خمیر قرار دهید و روی خمیر روغن زیتون بمالید.
بعد از آن خمیر را از اطراف به ۴ قسمت ببرید و هر قسمت را دوباره به ۴ تکه تقسیم کنید تا به این ترتیب ۱۶ گل برگ داشته باشید. اکنون هر گل برگ را ۲ بار تاب دهید و دو تا دو تا به هم بچسبانید و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار