برخی از دارندگان واحدهای مسکونی که تا چندی پیش به امید افزایش بیشتر قیمتها از فروش ملک خود خودداری میکردند، این روزها از ترس پایین آمدن قیمت مسکن حاضر به فروش ملک خود با قیمتهای بسیار پایینتر شدهاند.
گزارش میدانی ایرنا نشان میدهد که روند صعودی قیمت مسکن که در ماه های گذشته وجود داشته، اکنون دچار وقفه شده و حتی برعکس شده است. تا حدود یک ماه پیش، خریدارانی که برای خرید واحد مسکونی به بنگاههای املاک مراجعه می کردند، کمتر با فایل (سفارش) فروش مواجه میشدند که مشخص میکرد، فروشندگان به امید افزایش بیشتر قیمتها دست نگه داشتهاند، اما از حدود یک ماه گذشته شرایط تغییر کرده و بنگاه ها با حجم زیاد سفارش های فروش مواجه شدهاند که حتی حاضر هستند با قیمت کمتر از ماه قبل، ملک خود را به فروش برسانند.
آغاز کاهش قیمت مسکن
عدهای از کارشناسان معتقدند بازار مسکن به بیشترین قیمت خود رسیده و جای رشد بیشتر ندارد؛ بنابراین وضعیت رکود برای این بازار پیشبینی میکنند. «مصطفی قلی خسروی» رئیس اتحادیه مشاوران املاک در این زمینه گفته است: «همزمان با کاهش قیمتها در بازارهای موازی شاهد سقوط چشمگیر قیمت مسکن هستیم.» حسن محتشم، عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان تهران نیز گفته است که در صورت تثبیت نرخ ارز میتوان انتظار داشت بازار مسکن برای مدت دو سال در آرامش بماند.
بررسی میدانی ایرنا نیز حاکی از وضعیت رکودی و حتی شروع شیب کاهشی در این بازار است. در این وضعیت فروشندگان بیشتری نسبت به فروش ملک خود ترغیب شدهاند و همین موضوع، فایلهای بنگاهداران را هم بیشتر کرده است. «چند ماه پیش دائم به بنگاهها سر میزدیم و آنها واحدی برای معرفی به ما نداشتند؛ اما حالا دائم با ما ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار