سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان و شهردار بلگراد(پایتخت صربستان) نقش شهرها در پیشبرد همکاری های دو جانبه کشورها را بسیار مهم و بر گسترش همکاری شهری بین بلگراد و تهران تاکید کردند.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا ، «رشید حسن پور» امروز (دوشنبه ۱۲ خردادماه) در دیدار با «زوران رادویچیچ»، تحولات تاریخی روابط دو کشوررا افتخارآمیز دانست و گفت: دلایل زیادی برای توسعه روابط دوجانبه بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری صربستان وجود دارد.
سفیر کشورمان به افزایش همکاری بین شهرداری های دو کشور با توجه به وجود امکانات همکاری در سطوح مختلف اشاره کرد و افزود: شهرداری های تهران و بلگراد می توانند در بخش هایی همچون زیرساختی، گردشگری و فرهنگی، مبارزه با آلودگی هوا، محیط زیست و انرژی های سبز با یکدیگر همکاری و تبادل نظر داشته باشند.
شهردار بلگراد نیز در این دیدار با یادآوری پیروی دولت صربستان از سیاست خارجی متوازن که فرصت های زیادی را برای همکاری با همه طرف ها ایجاد کرده است، گفت: صربستان و ایران از فرصت استثنایی برای گسترش روابط برخوردار هستند.
رادویچیچ با تاکید بر اینکه شهرداری ها می توانند در توسعه روابط بین کشورها نقش اساسی ایفا کنند، افزود: تجارب تهران در زمینه ساخت و گسترش مترو بسیار ارزنده است و باید از آن استفاده کرد.
وی گفت: بلگراد و تهران با توجه به داشتن مشکلات مشابه در بخش هایی همچون محیط زیست، می توانند در کنار یکدیگر در راستای حل این مشکل اقدام کرده و تجارب خود را در عملکردهای مثبت به ویژه در بخش زیرساختاری به اشتراک بگذارند.
طرفین در این دیدار با یادآوری امضای یادداشت تفاهم همکاری در سال ۲۰۱۶ بین شهرداری های تهران و بلگراد، بر گسترش هرچه بیشتر همکاری ها و تبادل هیات ها تاکید کردند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری