گزارش مالی اچ تی سی در سه ماهه دوم 2019؛ ضرردهی برای پنجمین فصل متوالی

دیجیاتو چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۹

گزارش مالی اچ تی سی در سه ماهه نخست ۲۰۱۹ وضعیت بحرانی این شرکت را نشان می داد. حالا با منتشر شدن گزارش مالی این شرکت در سه ماهه دوم سال 2019، به ناکامی های این کمپانی تایوانی بیش از پیش افزوده می شود.
بخش تولید تلفن هوشمند کمپانی HTC با بحرانی جدی روبروست و اگر بگوییم در وضعیت قرمز قرار دارد، چندان بیراه نگفته ایم. زیان خاصل کمپانی HTC در سه ماهه دوم سال جاری میلادی با احتساب مالیات به 73 میلیون دلار رسیده که برای پنجمین فصل متوالی تکرار می شود . البته این ضرر هنگفت تا حدودی از زیان 76 میلیون دلاری سه ماهه اول سال 2019 بهتر است.
با نگاه به میزان درآمد HTC در سه ماهه دوم سال جاری، بیشتر به وضعیت اسفناک این کمپانی تایوانی پی می بریم؛ چرا که میزان درآمدها منفی 0.09 دلار به ازای هر سهم بوده. در نیمه اول 2019 نیز این شرکت به ازای هر سهم حدود 0.18 دلار زیان دیده است.
زیان عملیاتی HTC که در نیمسال اول سال جاری برابر با 85.7 میلیون دلار ثبت شده بود، اکنون به رقم 79.4 میلیون دلار رسیده است. در کنار این موارد، شاید تنها خبر خوب برای اچ تی سی کسب درآمد کلی 88.9 میلیون دلاری در سه ماهه دوم سال جاری باشد که باز هم دردی از این شرکت بحران زده دوا نمی کند.
این کمپانی امیدوار است در آینده با عرضه گوشی های 5G و هاب هوشمند 5G و همچنین هدست واقعیت مجازی وایو (Vive)، وضعیت خود را بهبود دهد. پیش بینی می شود بازگشت دوباره این شرکت به بازار هند برای فروش گوشی های میانرده از جمله HTC وایلدفایر، این شرکت را تا حدودی از بحران خارج کند.
اچ تی سی تا همین چند سال پیش یکی از بزرگ ترین سازندگان تلفن هوشمند در دنیا بود ولی رفته رفته جایگاه خود را ...

سرخط اخبار