روزنامه خراسان نوشت: باورش سخت است اما هستند افرادی که در رشته هایی مثل «مدیریت دوشیدن شیر گاو»، «سیمپسون ها و فلسفه» و حتی «دیوید بکام شناسی» تحصیل می کنند!

عجیب وغریب ترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های بخش هایی از آن از نظرتان می گذرد. 
مطالعات نینجا
نینجاها در واقع ماموران مخفی رازآلود و ماهری بودند که در جامعه فئودالی ژاپن فعالیت می کردند و ماموریت هایی مانند ماموران مخفی و جاسوسان امروزی را انجام می دادند. «گنیچی میتسوهاشی» که به تازگی موفق به کسب مدرک کارشناسی ارشد در رشته مطالعات نینجا شده، چنان به سبک زندگی و تاریخچه نینجاها علاقه مند است که به مناطق کوهستانی ایگا در ۲۲۰ مایلی توکیو سفر کرده تا سبک زندگی یک نینجا را بهتر درک کند. اکنون این استاد نینجا خود برنج و سبزیجاتش را می کارد و یک مهمانخانه محلی را اداره می کند.
او تحصیل در رشته نینجا در مقطع کارشناسی ارشد را در سال ۲۰۱۸ آغاز کرد، یک سال پس از آن که دانشگاه «مایه» یک مرکز تحقیقاتی بین المللی درباره نینجا را در منطقه ایگا راه اندازی کرد که اولین مرکز تحقیقاتی با تمرکز بر مطالعات نینجا در سراسر جهان به شمار می آید. جدای از تاریخ، دانشجویان این رشته ،سبک های سنتی مبارزه و مهارت های بقای نینجاها، شامل هنرهای رزمی پایه و چگونگی عبور از مناطق کوهستانی را بدون این که دیده شوند آموزش می بینند. میتسوهاشی می خواهد تحصیلات خود را در رشته مطالعات نینجا در مقطع دکترا ادامه دهد.
آداب تماشای تلویزیون
ما عمده اوقاتی که جلوی تلویزیون می نشینیم ،برنامه خاصی نداریم و ساعات هیچ کاری نکردن مان را به نشستن جلوی تلویزیون اختصاص می دهیم. پس طبیعتا خیلی عجیب خواهد بود که بشنویم رشته دانشگاهی به نام «آداب تماشای تلویزیون» وجود دارد. اما واقعیت دارد و این عنوان یک رشته دانشگاهی است که در دانشگاه مونت کلیر ایالت نیوجرسی آمریکا تدریس ...

سرخط اخبار