بزرگ ترین چالش اوله؛ بردن در نیوکمپ

دریافت خبر : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲:۹
بزرگ ترین چالش اوله؛ بردن در نیوکمپ

آی اسپورت - رقابت های دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا سه شنبه شب با دو دیدار کلید خواهد خورد. در یکی از این دیدار ها منچستریونایتد در شرایطی در نیوکمپ مهمان بارسلونا خواهد بود که در بازی رفت با یک گل شکست خورده است. در حقیقت فلیکس بریش آلمانی، قاضی غیرممکن ترین ماموریت اوله گونار سولسشائر روی نیمکت شیاطین سرخ خواهد بود. نیوکمپ برای یونایتد و اوله خاطرات دلچسبی را یادآوری می کند. ۲۶ می ۱۹۹۹، همان روزی بود که یونایتد در نیوکمپ با گل اوله گونار سولسشائر قهرمانی اروپا و سه گانه را جشن گرفت اما نکته این جاست که خاطرات خوش یونایتد در نیوکمپ، در مقابل تیمی به جز بارسلونا رقم خورده است.
منچستریونایتد در حالی برای پنجمین بار برای دیدار مقابل بارسا قدم به نیوکمپ خواهد گذاشت که در ۴ تقابل قبلی هرگز به پیروزی نرسیده؛ ۲ تساوی و ۲باخت. در این بازی ها ۹ گل دریافت کرده و تنها ۳بار موفق به گشودن دروازه بارسلونا شده است. (هر سه گل در یک مسابقه) این دو تیم آخرین بار در روز ۲۳ آپریل ۲۰۰۸ در نیوکمپ به مصاف هم رفتند که آن دیدار در دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان با تساوی بدون گل به پایان رسید. در لحظات نخست آن مسابقه، کریس رونالدو یک پنالتی را برای منچستر به هدر داد.
در تاریخ رقابت های مرحله حذفی لیگ قهرمانان در ۷۰ مورد تیمی در بازی رفت در خارج از خانه به پیروزی رسیده است. از این ۷۰ مورد، تنها در ۴ مورد (۶ درصد) تیم پیروز بازی رفت نتوانسته به مرحله بعد صعود کند. هرچند دو مورد از این ۴ مورد در همین فصل از رقابت ها رقم خورده و یک مورد نیز به وسیله خود منچستریونایتد انجام شده است. (شکست ۲-۰ خانگی در بازی رفت مقابل پاریسن ...

[ مشاهده متن کامل بزرگ ترین چالش اوله؛ بردن در نیوکمپ آی اسپورت ]