ریزش بورس از نوزدهم مردادماه سال جاری آغاز شد و این روند تاکنون ادامه داشته و این ریزش بسیاری از سهامدارانی که در بازار ماندند را با ضرر های سنگینی مواجه کرده است. این روز ها برخی پیشنهاد کاهش دامنه نوسان را در راستای کاهش ضرر و زیان ها داده اند. کارشناسان در این مورد چه می گویند؟

از نوزدهم مرداد ماه سال جاری بود که بورس شروع به ریزش کرد و کمتر کسی فکر آن را می کرد که این ریزش تاکنون ادامه داشته باشد.
به گزارش بورس تابناک ، شاخص
کل در روز دوشنبه، پنجم آبان ۱۳۹۹ یک بار دیگر ارتفاع خود را کاهش داد و با اُفت ۲.۷۳ درصدی مواجه شد. این اُفت باعث شد تا تنها در هفت روز گذشته معاملاتی شاخص کل شاهد اُفت ۱۵ درصدی باشد. با این کاهش شاخص کل، این نماگر اصلی بازار سرمایه عملاً به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی وارد شد و هم اکنون در یک قدمی کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی قرار دارد؛ کانالی که در ابتدای تابستان سال جاری به آن وارد شده بود، ولی ورود شاخص کل به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی در تابستان سال جاری با پاییز سال جاری بسیار متفاوت بود.
هنگامی که در تابستان سال جاری، شاخص کل به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی وارد شد، هجوم و تقاضا برای ورود به بازار سرمایه بسیار بود و بیشتر نماد ها در صف های خرید قفل بودند و بورس روز های سبزی را پشت سر می گذاشت؛ اما حالا در پاییز سال جاری در حالی شاخص کل به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی وارد می شود که حال و روز بازار سرمایه اصلا مساعد نیست و بیش از ۵۰ درصد نماد ها در صف فروش قفل هستند و خریداری در بازار نیست و همین ارزش معاملات روزانه را به زیر ۳ هزار میلیارد تومان کشانده است.
به هر صورت، با این وضعیت بازار سرمایه و طولانی شدن دوره اصلاح آن هایی که در بازار ماندگار شدند، ضرر های سنگینی را تاکنون متحمل شده اند. این ضرر های سنگین باعث شده است تا سهامداران خواستار کاهش دامنه نوسان برای جلوگیری از ریزش بیشتر بورس و ضرر ها شوند؛ راهکاری که پس از ترور سردار سلیمانی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار