سرپرست شهرداری منطقه یک کرمان خبر داد:

اجرای طرح های جلوگیری از آب گرفتگی در شهر کرمان

لوگوی خبرگزاری مهر خبرگزاری مهر . چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۴۱
کرمان - سرپرست شهرداری منطقه یک کرمان از حفر ۷۵ حلقه چاه جذبی برای جلوگیری از آب گرفتگی معابر در زمان بارندگی تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، محمدرضا نخعی با اشاره به آب گرفتگی برخی معابر در هنگام بارندگی، به تدابیر مدیریت شهری منطقه یک به منظور جلوگیری از تکرار مشکلات مشابه اشاره کرد و گفت: در کنار سایر اقدامات انجام شده در حوزۀ هدایت آب های سطحی، حفر ۷۵ حلقه چاه جذبی برای دفع آب های سطحی و هدایت آب به لایه های زیرزمینی با اعتباری افزون بر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در دستور کار قرار گرفته است.
سرپرست شهرداری منطقه یک کرمان به هم سطح بودن معابر شهر کرمان اشاره کرد و با بیان اینکه بیشتر نقاط آب گیر معابر منطقه یک شناسایی شده است، گفت: آب باران نباید به درون شبکه فاضلاب خانگی تخلیه شود؛ بلکه باید به صورت جداگانه به درون چاه های جاذب دفع آب باران هدایت شود؛ زیرا ذخیره آب برخی از این چاه ها در سفره های آب زیرزمینی، قابلیت استفاده برای آبیاری فضای سبز را نیز دارند.
نخعی خاطر نشان کرد: حوزه های اجرایی مربوط، هرگونه اقدامی جهت دفع آب های سطحی در بارندگی های فصلیِ پایان سال را در دستور کار خود قرار داده اند و در حال اجرای برنامه ریزی ها هستند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار