حجت الاسلام و الملسمین خسروپناه با اشاره به اینکه اینستاگرام امنیت فرهنگی را به خطر انداخته است، از لزوم تشکیل ستاد حکمرانی امنیت فرهنگی سخن گفت.

- اخبار فرهنگی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای اندیشه، عبدالحسین خسروپناه،  عضو شورای اندیشه ورز علوم و اندیشه اسلامی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در یادداشتی چنین نوشته است: 
بسم الله الرحمن الرحیم
فبشر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه
جناب دریابان علی شمخانی مازال مکرما، دبیر محترم شورای عالی امنیت ملی
سلام علیکم 
آغاز سخن لازم است هفته بسیج را محضر شما که از مؤسسان بسیج مستضعفان به فرمان امام خمینی رضوان الله تعالی علیه هستید تبریک عرض کنم و سپس تاکید بر یک تهدید و پیشنهاد امنیتی را به استحضار برسانم.
جنابعالی آگاهید که امنیت و مقابله با تهدید را نباید منحصر در امنیت نظامی و سیاسی دانست؛ همچنان که امروزه شاهد تهدید امنیت بهداشتی با جهان گیر شدن کووید19 هستیم.
اینک جامعه ایران اسلامی در این روزها با دو تهدید جدی غذایی و تهدید جدی فرهنگی از طریق فضای مجازی به ویژه اینستاگرام مواجه است و ضرورت دارد دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در باب امنیت غذایی و امنیت فرهنگی، نقش حکمرانی در این دو عرصه را داشته باشند.
تهدید غذایی در این چند ماه اخیر با افزایش نامعقول قیمت گوشت و مرغ و لبنیات و حبوبات آشکار است؛ افزایشی که فشار شدیدی بر مردم تحمیل کرده و سختی زیادی بر خیرین و نیروهای جهادی و بسیجی و بنیاد مستضعفان و ستاد فرمان اجرایی امام و کمیته امداد و هلال احمر در طرح مؤاسات وارد ساخته است.
این فشار و سختی، تنها زاییده مدیریت ناکارآمد این روزها نیست؛ بلکه معلول فقدان رویکرد حکمرانی غذایی در کشور است.
حال چه باید کرد؟ پیشنهاد بنده تشکیل ستاد حکمرانی امنیت غذایی در دبیرخانه شورای عالی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار