تهران- ایرنا- درحالیکه جو بایدن در نظرسنجی ها از دونالد ترامپ پیشی گرفته است، تاکنون تنها ۳ درصد حامیان برنی سندرز، به این نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کمک مالی کرده اند.

هفته نامه آمریکایی نیوزویک روز شنبه،در گزارشی با مضمون «تنها ۳ درصد حامیان برنی سندرز به کارزار انتخاباتی بایدن کمک مالی کرده اند» افزود: براساس گزارش وال استریت ژورنال، تنها ۶۰ هزار نفر از ۲ میلیون ۲۰۰ هزار نفر حامی «برنی سندرز» سناتور دموکرات ورمونت به کارزار انتخاباتی» جو بایدن» به عنوان نامز دموکرات ها کمک مالی کرده اند.
در واقع تاکنون کمتر از ۳ درصد هواداران سندرز به بایدن روی گردانده اند. در حالیکه تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تنها ۶ ماه باقی مانده است، این میزان پایین حمایت هواداران سندرز از بایدن نشان می دهد که او نتوانسته حامیان سندرز را به سمت خود متمایل کند.
با این حال روزنامه وال استریت ژورنال تخمین می زند اگر هر یک از این اهدا کنندگان تنها ۱۹ دلار به کارزار انتخاباتی بایدن کمک کند، دستکم ۴۱ میلیون دلار بدست خواهد آمد. علاوه بر این، با توجه به اینکه هواداران ساندرز کمک های مالی بسیاری به کارزار سندرز ارائه کرده بودند، بایدن نیز به طور بالقوه می تواند کمک های بیشتری از این گروه بدست آورد.
در ادامه گزارش این هفته نامه آمده است: در حالی که نظرسنجی دانشگاه «سافولک» بوستون و روزنامه «یو اس ای تودی» نشان داد ۷۷ درصد از هواداران ساندرز اعلام کرده اند که در ماه نوامبر (آبان) به بایدن رای می دهند. این در حالی است که در نظرسنجی وال استریت ژورنال و ان بی سی نیوز در ماه مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) ، نزدیک به ۴۰ درصد از هواداران ساندرز "حامی بایدن" بودند.
بایدن برای حفظ رقابت در برابر دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا، باید کمک های مالی خود را افزایش دهد. به گزارش رادیوی عمومی ملی، NPR، در حالی که بایدن در ماه آوریل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری