ائتلاف سعودی چهارشنبه شب اعلام کرد که از تصمیم دولت مستعفی یمن مبنی بر پذیرش برقراری آتش بس در این کشور حمایت می کند.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری عربستان (واس)، ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف سعودی گفت: فرماندهی مشترک ائتلاف از تصمیم دولت [مستعفی] یمن برای پذیرش آتش بسی که به درخواست آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد برای مقابله با پیامدهای شیوع کرونا انجام گرفت، حمایت می کند.
وی افزود: فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف از تلاش های مارتین گریفیث نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن برای برقراری آتش بس، کاهش تنش ها و اتخاذ گام هایی عملی برای ایجاد اعتماد میان طرف های یمنی حمایت می کند.
سخنگوی ائتلاف سعودی در پایان مدعی شد که هدف از این اقدام کاهش رنج های مردم یمن و مقابله با شیوع کروناست.
پیشتر، دولت مستعفی یمن به ریاست عبد ربه منصور هادی که مورد حمایت عربستان سعودی است از پیشنهاد توقف درگیری ها در یمن استقبال کرده بود.
همچنین محمد علی الحوثی رییس کمیته عالی انقلاب یمن نیز در حساب توییتری خود نوشته بود: ما از درخواست دبیرکل سازمان ملل استقبال و از توقف حملات آمریکایی، انگلیسی، سعودی، اماراتی و هم پیمانان آنها (به یمن) حمایت می کنیم.
دبیرکل سازمان ملل متحد دوشنبه گذشته خواستار توقف فوری همه درگیری ها در سراسر جهان برای مقابله با همه گیری کرونا به ویژه در مناطق جنگ زده شد.
گوترش در نشست خبری آنلاین خود خواستار آتش بس فوری در سراسر جهان برای مقابله با شیوع کرونا شد و گفت: وقت آن است که درگیری های مسلحانه را قرنطینه و با هم روی مبارزه برای نجات جانمان تمرکز کنیم.
وی تأکید کرد که مردم گرفتار در منازعات مسلحانه که در سراسر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار