در حالی که شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی بانک ها را ملزم به تعویق سه ماهه اقساط تسهیلات کرده، اما گویا این مصوبه در نگاه مدیران بانک های کهگیلویه محلی از اعراب ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، یکی از مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، تعویق اقساط وام ها بود که شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی در همین راستا، اقساط وام های دریافتی 10 صنف و وام های قرض الحسنه را به مدت سه ماه مشمول تعویق کرد.
شورای پول و اعتبار مصوب کرد که اقساط تسهیلات صاحبان کسب و کار زیان دیده و نیز اقساط تسهیلات قرض الحسنه کلیه اشخاص طی ماه های اسفند 98 و فروردین و اردیبهشت 99 بدون وضع هرگونه جریمه یا کارکزد به انتهای دوره بازپرداخت اقساط منتقل شود.
بارها این تصمیم شورای پول و اعتبار در رسانه ملی و دیگر رسانه ها اعلام و تأکید شد که کلیه بانک ها، موسسات اعتباری غیر بانکی موظفند بر اساس مصادیق اعلامی دولت و درخواست مشتری مساعدت لازم را به عمل آورند.
بانک مرکزی نیز در صورت نیاز به حمایت مالی پشتیبانی لازم را از مدیران بانک ها به عمل خواهد آورد.
اما پس از ابلاغ این مصوبه بسیاری از بانک ها در دهدشت بر خلاف آن اقدام به برداشت از حساب مشتری کرده و حتی وام گیرنده را وادار به مراجعه برای پرداخت قسط کردند.
یکی از دریافت کنندگان وام ازدواج که راننده تاکسی تلفنی است به فارس گفت: با تعطیلی آژانس به خاطر پیشگیری از کرونا بیکار شدم و هیچ منبع درآمد دیگری ندارم.
این راننده که توصیه پیشگیرانه مسؤولان را برای قطع زنجیره انتقال کرونا جدی گرفته و عمل کرده است، افزود: اجاره خانه از یک طرف اقساط وام ها از طرف دیگر و مخارج خانواده بر ما سنگینی می کند.
وی اضافه کرد: به محض سررسید اقساط بانک از ما خواست که فوری پرداخت کنیم در غیر این صورت جریمه تأخیر در نظر خواهند گرفت.
مشتری دیگری که از عملی نشدن مصوبه بانک مرکزی به شدت گلایه داشت تصریح ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار