به نوشته یک رسانه غربی آلمان در حال بررسی اقدامات متقابل علیه تحریم های احتمالی آمریکا علیه پروژه گاری نورد استریم ۲ است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بلومبرگ، آلمان در حال بررسی اقدامات متقابل علیه تحریم های احتمالی و اضافی آمریکا در مورد خط لوله گازی نورد استریم ۲ است.
در هیمن رابطه دولت آنگلا مرکل در حال بررسی اقدام هماهنگ با اتحادیه اروپا در این باره است.
بلومبرگ افزود: تدابیر آمریکا می تواند به شرکت ها و بانک های آلمانی و اروپایی و همچنین آژانس های دولتی آسیب بزند.
ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان در اوایل ماه گذشته گفت، این کشور برای متوقف کردن اجرای طرح انتقال گاز روسیه به اروپا دست به تحریم بیشتر آلمان می زند.
وی در مصاحبه با روزنامه «بیلد» آلمان افزود، در دیدارهای خود با سناتورهای آمریکایی در هفته های گذشته، بر سر اعمال این تحریم ها به توافق رسیده اند.
پیش از این دولت آلمان با انتقاد از رویکرد مخرب دولت ترامپ در خصوص پروژه های انرژی در اروپا، تهدیدهای آمریکا علیه نورد استریم ۲ را محکوم کرده است.
سال گذشته به دنبال فشارهای آمریکا یک شرکت هلندی-سوئیسی از این پروژه خارج شد اما از آن زمان تاکنون شرکت جایگزین روسی توانسته است ۱۶۰ کیلومتر از لوله گذاری را اجرایی کند.
نورد استریم ۲ دومین خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا است که با مخالفت شدید آمریکا مواجه است. واشنگتن در حالی که مدعی است اروپا با این اجرای این طرح بیش از پیش به روسیه وابسته می شود، در نظر دارد گاز خود را به اروپایی ها بفروشد.
شرکت دولتی روسیه گازپروم در پشت پروژه خط لوله قرار دارد که نیمی از کل هزینه های برنامه ریزی شده ۹.۵ میلیارد یورویی آن را تأمین می کند. نیمی دیگر نیز توسط پنج شرکت انرژی اروپا از جمله وینترشال دئا، OMV، یونیپر، رویال داچ شل و انجی تأمین می شود.

عناوین مهم خبری