عصر اقتصاد:  رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا از انهدام یک باند راه اندازی درگاه های جعلی بانکی و برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان در استان مرکزی خبر داد و ارزش ریالی برداشت های صورت گرفته را بالغ بر ده میلیارد ریال دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ مصطفی نوروزی رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا در بیان جزئیات این خبر اظهار داشت: برابر گزارش واصله از پلیس فتا استان مرکزی، شخصی با ارائه مرجوعه قضائی عنوان داشته بصورت غیر مجاز از حساب وی برداشت شده است که بلافاصله تیمی مجرب از کارشناسان پلیس فتا، تحقیقات تخصصی خود را برای بررسی این موضوع آغاز کردند.
وی افزود:در مراحل رسیدگی به این پرونده، سرنخ هایی از یک باند حرفه ای طراحی ایجاد صفحات جعلی بانکی و سرقت اطلاعات و رمز کارت های بانکی شهروندان به دست آمد .
این مقام مسئول با اشاره به تمهیدات عملیاتی پلیس در شناسایی و دستگیری طراحان صفحات فیشینگ ادامه داد: با تکمیل تحقیقات شبانه روزی پلیس ،دو نفر از اعضای اصلی این باند شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی تیمی از مأموران انتظامی برای دستگیری آنان اعزام شدند.
وی تصریح کرد: در عملیاتی غافلگیرانه دو متهم اصلی پرونده درمخفیگاهشان دستگیر و تجهیزات آن ها شامل تعدادی گوشی تلفن همراه، لپ تاپ، سیم کارت های مجرمانه و برخی دیگر از تجهیزاتی که در اعمال مجرمانه خود از آن استفاده می کردند، توقیف شد.
سرهنگ نوروزی بیان داشت : در جریان بررسی های علمی و تحقیقات تکمیلی پلیس مشخص شد، متهمان این پرونده برای انجام اعمال مجرمانه خود با طراحی و بارگذاری درگاه های جعلی بانکی ، اطلاعات حساب ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار