سوء مدیریت عامل اصلی نابسامانی وضعیت بورس

لوگوی فارس نیوز فارس نیوز . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۲:۲۰
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از وضعیت نابسامان بورس در کشور گفت: مردم به دولت اعتماد و در بازار بورس سرمایه گذاری کردند لیکن دولت و وزارت اقتصاد و دارایی تا زمانی که سرمایه مردم به طور کامل از بین نرفته اقدامات مؤثر را اتخاذ و با متخصصان این حوزه مشورت های لازم را انجام دهند .

رسول فرخی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت، با بیان اینکه نوسانات بورس به اقتصاد کشور و بازار سرمایه ضربه سنگینی وارد کرده است، اظهار کرد: سرمایه گذاران برای حضور در بازار ایران و بورس باید اطمینان خاطر از عدم نوسانات شدید را داشته و سپس وارد بازار سرمایه شوند، ولی اتفاقات اخیر در بورس کشور به بازار سرمایه ضربه سنگینی وارد کرده است.
وی با ابراز تأسف از وضعیت نابسامان بورس در کشور گفت: مردم با درخواست دولت به بورس اعتماد کرده و سرمایه و برخی تمام دارایی و پس انداز خود را وارد بورس کردند ولی اکنون با سقوط بورس اصل پول خود را هم نمی توانند دریافت کنند درحالی که وظیفه دولت و وزارت اقتصاد و دارایی صیانت و نگه داری از امانت مردم بوده است.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه وضعیت کنونی بورس نتیجه برخی سوء مدیریت مجموعه وزارت اقتصاد است، تصریح کرد: مردم به دولت اعتماد و در بازار بورس سرمایه گذاری کردند لیکن دولت و وزارت اقتصاد و دارایی تا زمانی که سرمایه مردم به طور کامل از بین نرفته اقدامات مؤثر را اتخاذ و با متخصصان این حوزه مشورت های لازم را انجام دهند .
فرخی با تأکید بر لزوم برگشت اصل سرمایه مردم در بورس بیان کرد: مسؤولان و کارگزاران بورس باید اصل اموال مردم را به آنان داده و در صورت وجود رانت در بورس کشور باید از طریق نظارت با آنان برخورد شود تا مردم اصل پول خود را دریافت کنند.
وی از سرنوشت نامعلوم بورس ابراز نگرانی کرد و گفت: سازمان بورس باید همواره در مسیر شفاف سازی قدم بردارد ولی پس از سرمایه گذاری مردم در بورس با افزایش ارزش افزوده و غیرواقعی شدن سهام بورس به سمت نابسامانی حرکت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
لوگوی شبستان شبستان .