دخل و تصرف اسپانسرها در به وجود آمدن شرایط فعلی تلویزیون بی تأثیر نبوده / کار اجرا در تلویزیون جدی گرفته نمی شود

برنا نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲
علی معصومی با تأکید بر اسپانسرمحور بودن برنامه های تلویزیون اظهار داشت: دخل و تصرف اسپانسرها در به وجود آمدن شرایط فعلی تلویزیون بی تأثیر نبوده.

علی معصومی مجری تلویزیون در گفت وگو با خبرنگار برنا، اظهار داشت: نظرم درباره تصمیم سازمان صدا و سیما مبنی بر عدم استفاده از سلبریتی ها در جایگاه مجری مثبت است و فکر می کنم چنین تصمیمی باید هر چه سریعتر گرفته و عملی شود. کار اجرا یک کار تخصصی است که متأسفانه در تلویزیون ما جدی گرفته نمی شود.
معصومی خاطرنشان کرد: ما مجری ها با شخصیت واقعی و حقیقی مان در تلویزیون حاضر شده ایم و مخاطب هیچ تصویرسازی خاص از ما در قامت یک قهرمان یا کاراکتری دیگر ندارد در حالیکه مخاطب با بازیگران در فضا و کاراکتری دیگر ارتباط برقرار کرده است و مطمئناً چنین شخصی که در قامت یک کاراکتر سینمایی با مردم ارتباط برقرار کرده در جایگاه مجری می تواند نظراتی به خود جلب کند اما عدم تسلطش بر اجرا باعث می شود به سطح سلیقه مخاطبان لطمه وارد شود.
وی افزود: تفاوت های هنر بازیگری و اجرا بسیار متفاوت است. بازیگر نباید به دوربین نگاه کند اما مجری باید به دوربین نگاه کند، مطمئناً شخصی که سال ها چشمانش را از دوربین کنار زده تسلط یک مجری که سالهاست به دوربین نگاه می کند را ندارد. متأسفانه برنامه های تلویزیونی ما به نظر می رسد که به شدت شخص محور شده اند و موضوع و محتوا کمترین اهمیت را دارد و این در حالی است که در همه جای دنیا فرد اهمیت چندانی ندارد و محتوای برنامه و اثر است که می تواند حائز اهمیت باشد.
این مجری در ادامه این بحث اظهار داشت: مطمئناً در ایران نیز مردم با برنامه هایی ارتباط برقرار می کنند که محتوا و ساختار خوبی داشته باشند. ما بارها شاهد ساخت برنامه هایی بودیم که با وجود اجرای آن توسط هنرمندی محبوب و مطرح آن برنامه چندان دیده نشده اما برنامه هایی مثل ...