وزیر امور خارجه با اشاره به سفر معاون وزارت امور خارجه به مرزهای شمال غربی کشور، گفت: طرح جمهوری اسلامی برای حل دائمی مناقشه قره باغ امروز و یا فردا مطرح و بعد آن را در مسکو و ایروان پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش خبرآنلاین ، محمد جواد ظریف عصر روز سه شنبه در حاشیه حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تحولات قره باغ را از محورهای گفت و گوهای امروز کمیسیون ذکر کرد و گفت: هم اکنون معاون سیاسی وزارت خارجه در آذربایجان شرقی هست و از سد خداآفرین بازدید می کند و بعد از آن به باکو، مسکو و ایروان خواهد رفت.
وزیر امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی طرحی را با تصویب مقامات عالی کشور برای حل دائمی مناقشه قره باغ تدوین کرده که امروز و فردا این طرح مطرح خواهد شد و بعد هم در مسکو و ایروان آن را پیگیری خواهیم کرد.
ظریف احترام به تمامیت ارضی آذربایجان و حل و فصل مناقشه از طریق صلح آمیز و تغییر ناپذیری مرزهای بین المللی را از اصول دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی ایران ذکر کرد و گفت: یک نگرانی هم وجود دارد و آن حضور تروریست های تکفیری و احتمالاً تروریست های دیگر در منطقه است که در این زمینه هم ما با شفافیت گفتیم که این کار برای جمهوری اسلامی غیرقابل تحمل است.
وزیر امور خارجه در بخش دیگری از اظهارات خود در خصوص موضوعات مطرح در نشست امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: حدود ۱۷ سوال نمایندگان محترم داشتند که بیشتر از سوالات درباره فعالیت های وزارت امور خارجه درباره دیپلماسی اقتصادی بود. ما تلاش کردیم برای دوستان درباره نقشی که وزارت خارجه مخصوصاً با همسایگان داشتیم تا کمک کنیم به معیشت مردم، صادرات خدمات فنی مهندسی و کالای ایرانی در سال جهش تولید مخصوصاً با شرایط کرونایی و بسته شدن مرزها توضیحاتی دادیم و احتمالا بعضی از بحث ها در صحن علنی هم مطرح خواهد شد.
ظریف گفت: همچنین در مورد وضعیت حقآبه ایران از آب هیرمند و تلاش هایی که با دولت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار