اسلامشهر- فرماندار اسلامشهر با اشاره به اینکه جرایم صادره برای گرانفروشی بازدارندگی لازم را ندارد، گفت: افزایش قیمت ها درون شهرستانی و ساختگی است.

به گزارش خبرنگار مهر ، مسعود مرسلپور عصر پنج شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار اسلامشهر با بیان اینکه علاقه نداریم تا پرونده هیچ یک از اصناف و بازاریان شهرستان به تعزیرات حکومتی ارجاع شود، اظهار داشت: در هفته های اخیر به دلیل تحریم های اقتصادی و نوساناتی که در بازار ارز رخ داده شاهد افزایش قیمت مایحتاج مردم در بازار هستیم.
فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه جرایم صادره برای گرانفروشان بازدارندگی لازم را ندارد گفت: برخی متخلفان صنفی در مواجه با مأموران نظارتی می گویند ما را زود جریمه کنید به کارمان برسیم.
وی با بیان اینکه بخشی از افزایش قیمت ها درون شهرستانی و ساختگی است گفت: متأسفانه برخی افراد دلال از این وضعیت سو استفاده کرده و با جوسازی های نادرست به دنبال کسب منفعت نامشروع هستند که باید با این افراد برخورد قاطع صورت گیرد.
فرماندار اسلامشهر با انتقاد از ضعف نظارتی دستگاه های مسئول در کنترل بازار شهرستان ادامه داد: همه ادارات از جمله صمت ، جهاد کشاورزی، بهداشت و درمان، اتاق اصناف و اماکن نیروی انتظامی باید به صورت جهادی در سطح شهرستان حضور داشته و بر قیمت اجناس و کیفیت کالاهایی که به مردم عرضه می شود، نظارت جدی داشته باشند.
وی بر ضرورت رسیدگی به افزایش خودسرانه برخی محصولات لبنی توسط واحدهای عرضه لبنیات شهرستان نیز تاکید کرد و افزود: با توجه به انتقاد مردم و برخی نانوایان نسبت به کیفیت پایین آردی که در اسلامشهر توزیع می شود، پیگیری های لازم از مبادی مربوطه جهت رسیدگی به کیفیت آرد صورت می گیرد.
مرسلپور در پایان با بیان اینکه در برخی از واحدهای صنفی از جمله تعدادی از روستاهای شهرستان نکات اولیه بهداشتی رعایت نمی شود، ...

سرخط اخبار