رئیس «روس تک»: برای تحویل «سوخو-۳۵» به ترکیه آمادگی داریم

اکوفارس پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۹
اکوفارس: در حالی که فشارهای آمریکا علیه ترکیه به دلیل خرید سامانه اس-۴۰۰ ادامه دارد، رئیس شرکت دولتی «روس تک» از آمادگی مسکو برای تحویل جنگنده های سوخو-۳۵ به آنکارا خبر داد.

به گزارش فارس، رئیس یکی از شرکت های بزرگ تسلیحاتی روسیه با اشاره به فشارهای آمریکا به ترکیه در زمینه مشارکت این کشور در پروژه اف-۳۵ اعلام کرد که این شرکت دولتی روس برای تحویل جنگنده های سوخو-۳۵ به آنکارا آمادگی دارد.
به نوشته خبرگزاری « اسپوتنیک »، رئیس شرکت «روس تک» از احتمال امضای قرارداد بین روسیه و ترکیه برای تحویل جنگنده های سوخو ۳۵ خبر داد.
«سرگئی شمیزوف» رئیس این شرکت تسلیحاتی روس امروز پنجشنبه گفت: «اگر همکاران ما در ترکیه مایل باشند، ما برای کار به نظور تحویل دادن ت های جنگنده سوخو ۳۵ آمادگی داریم».
سوخو ۳۵
اظهارات رئیس روس تک در حالی مطرح شده که آمریکا شب گذشته ترکیه را به دلیل خرید سامانه اس ۴۰۰ از روسیه از فهرست کشورهای مشارکت کننده در تولید پروژه اف ۳۵ خارج کرد.
ماه گذشته رسانه های ترکیه ای در واکنش به تهدیدهای مکرر آمریکا علیه ترکیه در زمینه توقف ارسال جنگنده های اف ۳۵، به گمانه زنی درباره گزینه های جایگزین این جنگنده ها پرداخته بودند.
روزنامه «ینی شفق» نزدیک به حزب حاکم ترکیه در همین باره گزارش داد، در صورت لغو ارسال اف ۳۵، آنکارا جنگنده های «جی 31» ساخت چین و «سوخو 57» ساخت روسیه را خریداری می کند.

سرخط اخبار