ترامپ: رفتن به خاورمیانه بدترین تصمیم تاریخ آمریکا؛ ۸ تریلیون دلار و میلیونها کشته هزینه این جنگ احمقانه بود

فارس نیوز چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۳
رئیس جمهور آمریکا بار دیگر حضور نظامی این کشور در غرب آسیا را نادرست خواند و گفت «جنگ های بی پایان احمقانه» آمریکا رو به اتمام است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه بار دیگر حضور نظامی این کشور در غرب آسیا را نادرست خواند و گفت واشنگتن در حال پایان دادن به «جنگ های بی پایان احمقانه» است. ترامپ همچنین اذعان کرد که حمله این کشور به عراق «بدترین تصمیم تاریخ آمریکا» بوده و به بهانه ای واهی انجام شده است.
وی در مورد تصمیم تازه دولتش برای عقب نشینی از مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در شمال سوریه، در توییتر نوشته است: «جنگی که برای صدها سال بین گروه های مختلف در جریان بوده است. ایالات متحده آمریکا هرگز نباید در خاورمیانه می بود.»
ترامپ در ادامه درباره عملیات قریب الوقوع ترکیه در این مناطق، نوشت: «۵۰ سربازمان را خارج کردیم. ترکیه باید جنگجویان داعشی اسیر را که اروپا از قبول کردنشان خودداری کرد، تحویل بگیرد. جنگ های بی پایان احمقانه، برای ما، در حال پایان است.»
رئیس جمهور آمریکا سپس در دو توییت دیگر، نوشته است: «ایالات متحده ۸ تریلیون دلار برای جنگ و حفاظت از خاورمیانه خرج کرد. هزاران نفر از سربازان فوق العاده ما کشته یا به شدت زخمی شده اند. میلیون ها نفر هم از سوی دیگر کشته شدند.»
وی افزود: «رفتن به خاورمیانه بدترین تصمیمی بود که تاکنون در تاریخ کشور ما گرفته شده است! ما با فرضی غلط و اکنون ردشده، یعنی تسلیحات کشتار جمعی، به جنگ رفتیم. [تسلیحات کشتار جمعی] در کار نبود! حالا داریم به آرامی و با دقت سربازان بزرگ و ارتش خود را به خانه می آوریم. تمرکز ما بر تصویر بزرگ است! ایالات متحده عظیم تر از هر زمان دیگری است.»
اشاره ترامپ، به حمله سال ۲۰۰۳ آمریکا به عراق است که به بهانه مقابله با «تسلیحات کشتار جمعی» این ...

سرخط اخبار