جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه خواستار تغییر در روش تعیین حقوق و دستمزد کارگران در بودجه و افزایش حقوق کارگران در هر سال ۲ مرتبه شدند.

- اخبار اجتماعی -
علی بابایی؛ سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم از نامه جمعی از نمایندگان مجلس به رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره وضعیت معیشتی کارگران خبر داد و اظهار کرد: در نامه ای به آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، خواستار اصلاح روش های تعیین حقوق و دستمزد کارگران در بودجه سال آینده شده ایم.
وی ادامه داد: در این نامه از رئیس سازمان برنامه و بودجه و مجموعه دولت خواسته ایم که چاره اساسی برای روش تعیین میزان حقوق و دستمزد کارگران بیاندیشند زیرا با روش فعلی نمی توان اقداماتی برای بهبود وضع معیشتی کارگران انجام داد.
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: در پیشنهادی به دولت برای تدوین بودجه سال آینده و تصمیم گیری درباره میزان حقوق و دستمزد کارگران، خواسته شده که "میزان حقوق کارگران در سال دو بار و با توجه به نوسانات قیمت ها و نرخ تورم افزایش یابد و حمایت های بیشتری از این قشر صورت گیرد."
بابایی اضافه کرد: البته در پیشنهاد دیگری مطرح کرده ایم که حمایت های معیشتی از کارگران صرفاً منوط به افزایش حقوق نباشد و سبد کالایی ویژه ای نیز برای آنها در نظر گرفته شود زیرا کارگران امروز از عهده مخارج زندگی برنمی آیند و چاره ای برای آن باید اندیشیده شود.
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه کارگران موتور گردش و رونق تولید در کشور هستند، خاطرنشان کرد: در شرایط موجود باید از این قشر بیش از پیش حمایت شود، ما نیز جلسات متعددی برای حمایت از کارگران با مسئولان سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون داشته ایم که این جلسات نیز تداوم خواهد داشت.
برنامه مجلس برای تغییر در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار